0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Karalienės Bonos virtuvė

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Karalienės Bonos virtuvė


Šiuo metu neparduodama

2021-06-30 19.99 SoldOut
Knygos "Karalienės Bonos virtuvė" aprašymas

„Karalienės Bonos virtuvė“ - renesansiškos dvasios pripildyta knyga apie Lietuvos didžiąją kunigaikštienę ir Lenkijos karalienę Boną Sforcą.


XVI a. Lietuva – pagoniškas kraštas, kur ne kur išsibarstę pavienės gyvenvietės, šen bei ten stūkso pilys, o aplink tęsiasi žmogaus nepaliesti beribiai miškai. Kai Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Senasis vedė iš žymios Milano Sforcų giminės kilusią Boną, ji į mūsų šalį atnešė ištisą renesanso epochą.


Kartu su karaliene Bona į tolimą Europos pakraštį atkeliavo gausybė naujovių, netrukusių prigyti to meto visuomenėje. „Karalienės Bonos virtuvė“ – knyga, kurioje istorikės Jolita Bernotienė ir Rasa Leonavičiūtė pasakoja šios charizmatiškos ir ambicingos moters gyvenimo istoriją nuo vaikystės iki sensacijos tapusios kelionės namo. Pasakoja apie tai, kaip viešnia iš Italijos pakeitė lietuvių valgymo įpročius ir papročius ir suformavo Viduržemio jūros virtuvės tradiciją.


Buvo pradėti vartoti anksčiau neregėti ir neragauti produktai – alyvuogių aliejus, muskato riešutai, razinos, baltieji miltai. Valdovo ir didikų stalus papuošė įvairiausi egzotiški vaisiai. Ant Bonos sūnaus Žygimanto Augusto stalo jau matome neregėtą vaizdą – puošnias šakutes, glazūruotą keramiką, įmantrias keptuves. Tai Bona įpratino dvariškius naudotis šakute. Gaminamas maistas buvo gardinamas įvairiais Viduržemio jūros regiono prieskoniais.


Knygoje „Karalienės Bonos virtuvė“ prie kiekvieno skyriaus, pasakojančio apie karalienę Boną, pateikiami modernizuoti kulinariniai receptai iš XVI a.


Valdingoji karalienė paveikė ne tik kultūrinį, bet ir politinį bei ekonominį šalies gyvenimą, prisidėjo prie jo modernėjimo, įdiegė reformas, kurios didino valstybės pajamas. Ši emancipuota ir protinga dama pakeitė nusistovėjusį požiūrį į moteris ir išlaisvino jas iš drovumo gniaužtų – Bona Sforca į Lietuvą atgabeno Italijoje itin populiarią iškirpčių madą. Kartu su savimi Milano kunigaikštytė atsivežė įspūdingą garderobą – daugiau nei dvidešimt suknių, įvairiausių drabužių iš šilko ir prabangių audinių. Tai tapo įkvėpimu didikų ir kilmingųjų žmonoms.


Knyga „Karalienės Bonos virtuvė“ pasakoja apie mūsų istoriją, tradicijas ir labai įdomią asmenybę - Boną Sforcą. Apie jos gyvenimą ir palikimą Lietuvai. Apie išsilavinusią, veiklią ir ambicingą moterį, kuri praturtino visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą ir paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje.


Turinys


Pratarmė    / 7


Kai gimė Bona / 11

RECEPTAI / 25

Minestronė / 26

Figos su pupelėmis / 28

Platinos salotos /    30

Anyžiniai sausainiai „Salai" / 32


Vaikystė ir išsilavinimas / 35

RECEPTAI / 45

Milanietiškas rizotas / 46

Ryžių tarta / 48

Panetonas / 50

Menkės pyragas / 52


Medaus metai / 55

Povo darinėjimas /    70

RECEPTAI / 73

Pyragėliai su marcipanais /74

Senovinė lazanija /     76

Sriuba "Zanzarelli" / 78

Sausainiai „Kalėdų rožės" / 80

 

Sodai ir daržai / 83

RECEPTAI     / 93

Salotos "Mizerija" /     94

Tarta su vyšniomis / 96

Kriaušių tarta / 98

Smidrai su sūriu /100


Dvaro pramogos / 103

Puotos meniu / 114

RECEPTAI / 117

Karvelis su kaparėliais / 118

Įdarytas veršienos krūtinkaulis / 120

Saldžiosios garstyčios / 122

Vyne troškintas liežuvis / 124


Politikė ir administratorė / 127

RECEPTAI / 139

Jautienos sultinys / 140

Mėsa drebučiuose / 142

Virta lydeka / 144

Įdaryti gruzdinti kiaušiniai / 146


Grožis ir moteriškumas / 149

RECEPTAI / 161

Katerinos Sforcos patarimai / 162


Žmona ir mama / 165

Odė makaronams / 184

RECEPTAI / 187

Cinamoninė tarta / 188

Vienuolių virtiniai  / 190

Šalavijų trapučiai / 192

Sicilietiški rožių skonio lakštiniai / 194


Kelionė namo / 197


Baigiamasis žodis / 205

 

Paaiškinimai / 212

Rinktinė bibliografija / 214

Iliustracijų šaltiniai / 218Parašykite atsiliepimą apie "Karalienės Bonos virtuvė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kultūros knygos

Jolita Bernotienė, Rasa Leonavičiūtė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Karalienės Bonos virtuvė, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Karalienės Bonos virtuvė aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Karalienės Bonos virtuvė už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Karalienės Bonos virtuvė? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Jolita Bernotienė, Rasa Leonavičiūtė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Karalienės Bonos virtuvė" perkama kartu