0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Karalius Lyras

Kaina internetu: 4,49 €
Kaina knygyne: 5,99 €*
Sutaupote: 1.50 € (26%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 4.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Karalius Lyras" aprašymas

Dramaturgijos klasiko William Shakespeare tragedija „Karalius Lyras“ – vienas sudėtingiausių autoriaus kūrinių. Dramoje nagrinėjamos temos aktualios iki pat šių dienų. Tragedija kalba apie vaikų ir tėvų santykius, nedėkingumą, žmogaus aklumą, iliuzijų žlugimą, pralaimėjimą bei žmogiškumą.

Pagrindinis William Shakespeare dramos veikėjas yra britų Karalius Lyras. Sulaukęs garbaus amžiaus jis nusprendžia atsisakyti sosto ir karalystę perleisti savo dukroms, tačiau ne lygiomis dalimis. Daugiausiai turtų ir valdžios gaus ta, kuri įrodys savo meilę karaliui.

Žinoma, nėra viskas taip paprasta ir „Karaliaus Lyro“ siužetas apipinamas gausybės veikėjų intrigomis. Sosto ir turtų nori ne tik vyriausios karaliaus dukros Gonerilė ir Regana. Jos kaip įmanydamos pataikauja tėvui, liaupsina jį gražiausiais žodžiais ir galiausiai gauna karalystę. Tuo tarpu jauniausia dukra Kordelija – santūri ir tiesi, be gali atsidavusi tėvui, tačiau lieka tremtine be turtų ir kraičio.

William Shakespeare tragedijos žanro profesionalas. Jis sugebėjo puikiai perteikti smurtą, godumą ir kitas visuomenės ydas, kurios, deja, gajos iki šiol. Karalius Lyras per vėlai atsitokėjo supratęs savo klaidą ir užuot patyręs vyresnių dukrų dėkingumą, buvo išvarytas iš namų.

Trumpas dramos aprašymas negali atskleisti visos kūrinio jėgos. Tą padaryti bandė daugybė pasaulio, o taip pat ir Lietuvos teatro režisierių ir filmų bei serialų kūrėjų. Pirmoji „Karaliaus Lyro“ ekranizacija pasirodė 1905-tais metais, o viena naujausių – 2018-tų metų kurtas BBC serialas, kuriame vaidina Anthony Hopkins. Lietuvoje vieną iš paskutinių „Karaliaus Lyro“ pastatymų sukūrė režisierius Jonas Vaitkus.

William Shakespeare (1564-1616) – vienas žinomiausių visų laikų dramaturgų, rašytojas, poetas. Autoriaus kūriniai padarė didžiulę įtaką vėlesnių rašytojų ir menininkų kūrybai. Be abejo, daugelis žino populiariausias Romeo ir Džiuljetos, Hamleto istorijas, tačiau kiti William Shakespeare darbai yra ne mažiau reikšmingi ir analizuojami kritikų apžvalgose, studentų darbuose, interpretuojami scenoje, filmuose, bei įvairių autorių kūryboje.

Iš anglų kalbos vertė Aleksys Churginas.

Kviečiame dramą „Karalius Lyras“ įsigyti internetu pigiau ir papildyti savo mažosios klasikos kolekciją. Serija apjungia nedidelio formato knygeles, kurių turinys aktualus tiek moksleiviams, tiek visiems literatūros gerbėjams. Mažosios klasikos knygelių puslapių skaičius dažniausiai nedidelis, o formatas patogus pasiimti su savimi. Mūsų parengtos santraukos, ištraukos, aprašymai ir kitų skaitytojų atsiliepimai padės išsirinkti, o akcijos ir išpardavimai nudžiugins ypač mažomis kainomis už visų laikų geriausias knygas. Pirkti online apsimoka!Parašykite atsiliepimą apie "Karalius Lyras"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Karalius Lyras", kurią skaitytojams dovanoja Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) su knyga "Karalius Lyras" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Karalius Lyras" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Viljamas Šekspyras (William Shakespeare). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Karalius Lyras" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Karalius Lyras" perkama kartu