0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Karas su salamandromis

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
REKOMENDUOJAMOS NAUJOS KNYGOS

Karas su salamandromis


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Karas su salamandromis" aprašymas

Čekų rašytojas Karelas Čapekas distopija „Karas su salamandromis“ apnuogina didžiausias žmogaus ydas – nevaržomą naudos siekį, gobšumą, išnaudojimą ir puikybę.


Fantastiniame romane pasakojama istorija apie Ramiojo vandenyno salynuose gyvenančią paslaptingą dešimtmečio vaiko ūgio ant kojų vaikščiojančią padarėlių rasę. Jie gabesni už gyvūnus, tačiau neprilygsta žmonėms. Kol kas...

Šiuos padarus aptinka perlų ieškotojas kapitonas van Tochas. Jis su šiais salamandras primenančiais padarais sudaro sutartį – jie jam žvejoja perlus, o jis jiems atsilygina peiliais ir povandeniniais šautuvais reikalingais apsiginti nuo ryklių. Tačiau apie šią "aukso gyslą" netrunka sužinoti stambusis verslas – salamandros paplinta visame pasaulyje.


Tačiau salamandros pasirodo sparčiau už žmones besivystantys padarai ir jie ima kelti grėsmę. Jų evoliucijos tempai pranoksta žmogaus galimybes ir tai neišvengiamai veda konflikto link. Ropliai yra amfibijos, todėl jie fiziškai pranašesni už žmones. Be to, ilgainiui salamandros išmoksta kalbėti, atlikti gausybę darbų ir savarankiškai mąstyti. Jos ima suprasti, kad žmonės jas išnaudoja, siekdami naudos ir vengdami nemalonių darbų – nuo sunkaus fizinio darbo iki tarnybos kariuomenėje. Ir tada jos pasako: gana!


Romane „Karas su salamandromis“ nerasime pagrindinio veikėjo. Į salamandrų evoliuciją ir jų atradimo istoriją čia žiūrima iš plačios visuomeninės perspektyvos. Kartais pasakotojo tonas keičiasi – jis tampa tai žurnalistu, tai antropologu ar istoriku.


Šis pasakojimas - tai alegorija apie ketvirtojo XX a. dešimtmečio Europai kylančias grėsmes. Karel Čapek, pasakodamas salamandrų istoriją, iš tikrųjų perspėja apie kolonializmą, fašizmą, nacizmo keliamą grėsmę ir sparčios ekonominės plėtros sąlygojamą pavojų. Tačiau rašytojas nesiekia visko tapyti liūdnomis spalvomis – jo pasakojimas ne tik satyriškas, bet ir priversiantis garsiai nusikvatoti. Jis primena kito garsaus čeko kūrinį apie šaunųjų kareivį Šveiką.


Išskirtinis ir kviečiantis susimąstyti distopijos žanras ne vienam siejasi su Aldous Huxley ir Geroge Orwell pavardėmis. Tačiau juos abu įkvėpė ankstesni distopijos autoriai. Vienas jų – Karel Čapek, kurio distopija „Karas su salamandromis“ aukso raidėmis įrašytas į pasaulinės fantastikos literatūros istoriją. Čekų rašytojas savo kūriniuose gilinasi į socialines ir žmonijos raidos problemas. „Karas su salamandromis“ – vėlyvojo rašytojo kūrybos periodo kūrinys, kuriame atsispindi Europoje kylanti įtampa, nulemta nacionalsocialistų atėjimo į valdžią Vokietijoje ir besiartinančios karo audros nuojautos.


Iš čekų kalbos vertė Vytautas Visockas


  • Autorius: Karel Čapek
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090404256

Parašykite atsiliepimą apie "Karas su salamandromis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Karas su salamandromis, kurią skaitytojams dovanoja Karel Čapek. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Karel Čapek su knyga Karas su salamandromis jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Karas su salamandromis patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Karel Čapek. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Karas su salamandromis palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Karas su salamandromis" perkama kartu