⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Karbidas

4.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 8,69 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-03-07 Edita

Pranoko mano lūkesčius. Anotacija žadėjo romaną apie kontrabandą, tačiau gavau ne tik gerą dozę ironijos ir humoro, bet ir politoligijos, istorijos, geopolitikos, kontrabandos verslo žinių ir netgi nacionalinės virtuvės (taipogi ir stipriųjų gėrimų) pradmenis.
O ar žinote kas yra karbidas? Atsakymą irgi rasite. Šis romanas nuotaikingai atskleidžia ir spalvingus Ukrainos tautos ypatumus, nes knygų apie šią šalį nėra daug.


2022-08-31 8.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Karbidas" aprašymas

„Karbidas“ – romanas apie kontrabandą ir kontrabandininkus. Apie moderniąją Europą ir tuos, kurie veržiasi įveikti jos sienas. Apie idealizmą ir pragmatizmą. Apie pralaimėjimą.

Pagrindinis veikėjas – istorijos mokytojas Tisas – savotiška ukrainiečių nacionalistų parodija. Mokytojas patriotas gyvena autoriaus pramanytame Užkarpatės mieste Vedmedive. Jis sugalvoja genialų planą – iškasti tunelį, kuriuo tautiečiai išeis į Europą: taip jie pagaliau integruosis į Europos Sąjungą. Tegu ir nelegaliu tuneliu – svarbiausia, kad išauš diena, kai ukrainiečiai laisvai judės tarp valstybių be jokių sienų ir muitinių.

Linksmybės, kaip ir pavojai, neišvengiamos, mat Tisas, būsimasis „Ukrainos Mozė“, susiranda bendrininkų, padėsiančių jam įgyvendinti planą. Tunelio kasimu suinteresuota marga kompanija – kontrabandininkai, tarp jų Ikaras, perskridęs sieną savadarbe skraidykle, migrantų iš Rytų palydovai, susitepę politikai ir fatališka moteris, prekiaujanti žmonių organais.

Tai juokingai graudus pasakojimas apie valstybių sienas, patriotizmą, integraciją ir apie buvusios Austrijos-Vengrijos imperijos tautų istoriją ir santykius.

Andrij Liubka (g. 1987) – pripažintas ukrainiečių rašytojas, poetas, eseistas, vertėjas, apkeliavęs bent tris dešimtis šalių. Studijavo ukrainiečių filologiją Užhorodo mieste, vėliau įgijo Balkanų studijų magistro laipsnį Varšuvos universitete. Verčia lenkų, kroatų, serbų ir anglų poeziją bei prozą į ukrainiečių kalbą. Rašytojas prisipažįsta bene labiausiai mėgstąs pamiegoti ligi pietų ir gurkštelėti vieną kitą gramelį ugninės slyvinės, čiulpdamas raugerškio („barbariso“) ledinuką. Gyvena visoje Vidurio Europoje, bet dažniausiai savo išmaniuosius įrenginius krauna ir drabužius skalbia Užhorode.

„Nuotaikingas Liubkos romanas ir sukrečia, ir priverčia leipti iš juoko. Puikus siužetas stebina dėmesingą skaitytoją ne vien sodriais veikėjų charakteriais, bet ir atskleistomis realiomis kontrabandos Ukrainos pasienyje schemomis. Įvairių nusikaltėlių: sukčių, prekiautojų žmonių organais, narkotikų platintojų – veikla aprašyta taip išsamiai, kad tirdami nusikaltimus ar rašydami žiniasklaidos straipsnius bet kuris tyrėjas ar žurnalistas gali cituoti romaną kaip dokumentą.“
Sviatoslav Pomerancev, Tarptautinės literatūrinės bendrijos „Meridian Czernowitz“ prezidentas


  • Pavadinimas originalo kalba: Карбід
  • Autorius: Andrij Liubka
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094444388
  • Vertėjas: Donata Rinkevičienė
  • Iš kokios kalbos versta: ukrainiečių

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-07

Pranoko mano lūkesčius. Anotacija žadėjo romaną apie kontrabandą, tačiau gavau ne tik gerą dozę ironijos ir humoro, bet ir politoligijos, istorijos, geopolitikos, kontrabandos verslo žinių ir netgi nacionalinės virtuvės (taipogi ir stipriųjų gėrimų) pradmenis.
O ar žinote kas yra karbidas? Atsakymą irgi rasite. Šis romanas nuotaikingai atskleidžia ir spalvingus Ukrainos tautos ypatumus, nes knygų apie šią šalį nėra daug.

Parašykite atsiliepimą apie "Karbidas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Karbidas", Andrij Liubka. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Andrij Liubka su knyga "Karbidas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Karbidas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Andrij Liubka. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Karbidas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Karbidas" perkama kartu