0

Karo lakūnės

  • Nuolaida knygai -21%
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 13,49 €
Kaina knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 3.50 € (21%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-06-29 Lina

"... aš svarsčiau, ar kada nors išauš diena, kai moterų pastangos sulauks deramo įvertinimo. Kada vyrai nustos stebėtis, kad moterys atlieka tuos darbus, kuriuos laikė grynai vyriškais. Ar ateis diena, kai vyrai tinkamai įvertins ir mūsų sugebėjimus ir drąsą? Ar jų akyse taip ir liksime "tik mergaitės", žaidžiančios su dalykais, kuriems neturime nei drąsos, nei ištvermės".
Įdomi istorija, pasakojanti mažai žinomą moterų lakūnių istoriją. Rekomenduoju!

Informacija

Karo lakūnės

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 432
  • ISBN ar kodas: 9786094664625

2021-03-31 13.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Karo lakūnės" aprašymas

Rašytoja Noelle Salazar romane „Karo lakūnės“ pateikia pritrenkiančią istoriją apie tai, kaip paprastos moterys, patekusios į II-ojo pasaulinio karo mėsmalę, tampa išskirtinėmis herojėmis.

Pagrindinė romano „Karo lakūnės“ veikėja Audrey Coltrane visuomet norėjo skristi. Būtent todėl ji kadaise išmeldė, kad tėtis išmokytų ją pilotuoti mažame aerodrome Teksaso valstijos užkampyje. Būtent todėl ji užsirašė į karo lakūnų mokymus Havajuose, kai Europoje prasidėjo karas. Ir tik dėl to ji užsispyrusiai teigia: jos nedomina jautrūs (ar jausmingi) romantiniai santykiai, net su nuginkluojančios šypsenos savininku leitenantu James Hartu, kuris galiausiai tapo geru draugu, šalia Audrey brangiausių bendražygių – kartu skraidančių moterų lakūnių. Visa tai įgavo naują prasmę vieną baisią dieną Pearl Harbore, kai pradėjo kristi bombos ir nebeliko jokios saugios vietos.

Audrey Coltrane, kuri dalyvauja WASP (Women Airforce Service Pilots) programoje, tenka vykdyti neefektingas, bet efektyvias ir svarbias užduotis – perskraidinti karo lėktuvus iš vienos bazės į kitą, apmokyti besiruošiančius tapti karo lakūnais naujokus, testuoti ore prieš atiduodant į frontą ir ką tik pagamintus, ir po mūšių suremontuotus lėktuvus. Šiuos darbus moterys atlikdavo neturėdamos (ir nesaugomos) karinės tarnybos statuso. Noelle Salazar, be abejo, neleidžia savo herojei likti tik militaristinėje ir didvyriškoje, bet vis tik rutinoje – kai leitenantas James dingsta be žinios, ji randa jėgų kirsti fronto liniją ir leidžiasi į kovą ne tik už savo šalį, bet ir už savo meilę.

Kritikai ir skaitytojai debiutinį Noelle Salazar romaną „Karo lakūnės“ įvertino palankiai, vienbalsiai pažymėdami, kad intensyvi romantinė linija nenustūmė į antrą planą dosniai ir tirštai atskleistų moterų lakūnių charakterių.

Noelle Salazar gimė ir augo JAV Ramiojo vandenyno pakrantės šiaurės vakaruose. Ji susiorganizavo intensyvią biografiją – buvo šauktine JAV Karo laivyne, gydytojo asistente, amerikietiško futbolo komandos šokėjų grupės nare ir visuomet – puiki pasakotoja. Rašydama „Karo lakūnės“, savo pirmąjį romaną, ji atliko išsamius tyrimus apie moteris JAV Karinėse oro pajėgose, ėmė interviu iš aro veteranų, aplankė WASP mokymo dalinį-muziejų Sweetwaterio mieste Teksaso valstijoje. Kai nerašo, Noelle Salazar dėlioja būsimų romanų siužetus.

Iš anglų kalbos vertė Rūta Tumėnaitė

2020-06-29

"... aš svarsčiau, ar kada nors išauš diena, kai moterų pastangos sulauks deramo įvertinimo. Kada vyrai nustos stebėtis, kad moterys atlieka tuos darbus, kuriuos laikė grynai vyriškais. Ar ateis diena, kai vyrai tinkamai įvertins ir mūsų sugebėjimus ir drąsą? Ar jų akyse taip ir liksime "tik mergaitės", žaidžiančios su dalykais, kuriems neturime nei drąsos, nei ištvermės".
Įdomi istorija, pasakojanti mažai žinomą moterų lakūnių istoriją. Rekomenduoju!

Parašykite atsiliepimą apie "Karo lakūnės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Karo lakūnės, kurią skaitytojams dovanoja Noelle Salazar. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Noelle Salazar su knyga Karo lakūnės jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Karo lakūnės patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Noelle Salazar. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Karo lakūnės palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Karo lakūnės" perkama kartu