0

Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika

  • Nuolaida knygai -22%
Kaina internetu: 9,19 €
Kaina knygyne: 11,69 €*
Sutaupote: 2.50 € (22%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika

  • Leidėjas: Gairės
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 528
  • ISBN ar kodas: 9786098192087

2020-10-31 9.19 InStock
Į krepšelį
Knygos "Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika" aprašymas

1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto paskelbimo šimtmečiui skiriamoje knygoje "Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika", remiantis Nepriklausomybės kūrėjų, įžymių istorikų darbais, XIX-XX a. periodika bei archyviniais dokumentais, apibendrinamas ilgai trukęs mūsų tautos žygis į laisvę.


Knyga "Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika" gausiai iliustruota dokumentais bei fotonuotraukomis.

Turinys


Žodis skaitytojui / 7

Įvadas / 9

 

PIRMOJI DALIS. Kas lėmė žygio sėkmę / 25

Lietuviai XIX amžiuje - būti ar nebūti? / 26

Inteligentija tautiniame sąjūdyje - vaidmuo, problemos 47

Gimtoji kalba / 71

Periodinė spauda / 113

„Iš praeities tavo sūnūs..." / 139

Ar reikalinga žmogui tėvynė? / 164

 

ANTROJI DALIS. Tautinio sąjūdžio įvykiai ir žmonės / 183

Kokia buvo pradžia - Žemaitijoje ir kitur / 185

Sūduva: sąjūdis įsibėgėja / 220

Šiaulių laikotarpis / 266

Vilnius - svarbiausias mūsų tautinio judėjimo centras / 316

Laikinojoje sostinėje / 410

Kas mūsų laukia XXI amžiuje? / 477

 

Pavardžių rodyklė / 509

Žodis skaitytojui


Artėjame prie svarbios ir gražios sukakties, didelės šventės - mūsų Nepriklausomybės akto paskelbimo šimtmečio. Kaip ją sutiksime, kaip paminėsime?

Būtų gerai, kad tai būtų ne tik oficialios ceremonijos, pramogos, bet ir gerokai daugiau — kad ta šventė padėtų sustiprinti mūsų tautą ir valstybę šiais neramiais laikais, kai joms kyla nemaža grėsmių. Bet taip įvyktų, manau, tik tada, kai kuo daugiau mūsų valstybės piliečių gerai žinos, kaip nelengvai atsirado valstybė - Lietuvos Respublika, kiek daug vargo ir aukų tas pareikalavo, kodėl ji buvo ir tebėra mums taip reikalinga?

Tikiuosi, kad ši knyga, pasakojanti apie maždaug šimtą metų trukusį mūsų tautos žygį į laisvę, į Nepriklausomybę, kaip ir kitos, kurios, žinoma, pasirodys sukakties proga, tam galės padėti. Kad jos sustiprins skaitytojų tautinę dvasią, atsparumą grėsmėms, jų patriotizmą, suteiks optimizmo ir pasididžiavimo savo tauta ir tėvyne. Knyga parašyta remiantis Nepriklausomybės kūrėjų, įžymių mūsų istorikų darbais, XIX-XX a. periodika, kuri puikiai atspindi anų laikų dvasią, archyviniais dokumentais. Rašyti ją ėmiausi, regis, neblogai išmanydamas temą, bet darbo eigoje pasitaikė progų išsiaiškinti dar daug naujų, labai svarbių ir įdomių, rečiau kitose knygose aprašytų, svarstomų dalykų. Tikiuosi ir skaitytojams tai bus įdomu, papildys jų žinias apie mūsų tautos ir valstybės įstoriją.

Ši knyga pasieks skaitytojus tik dėka nuoširdžios daugelio gerų žmonių pagalbos: tai Vytenis Andriukaitis, Loreta Andrulienė, Giedrius Bešėnas, Vitalija Gylikienė, Apolinaras Vytautas Grigas, Romualdas Jazukevičius, Juozas Marcinkevičius, Vytautas Rimkus, Adolfas Sleževičius, Rimantas Šileikis, sūnus Kęstutis, „ Gairių " leidyklos darbuotojai - Povilas Masilionis, Algis Kusta, Aušra Capskytė, Gražina Majauskienė, Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojai — Birutė Kulnytė, Loreta Steponavičiūtė, Jūratė Gudaitė. Nuoširdus ačiū jiems visiems.
Autorius

Vilnius, 2016 m. spalis

Parašykite atsiliepimą apie "Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvos istorija

Jonas Rudokas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Jonas Rudokas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Žygis į Nepriklausomybę. Kaip gimė Lietuvos Respublika" perkama kartu