0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija

Kaina internetu: 21,99 €
Kaina knygyne: 31,29 €*
Sutaupote: 9.30 € (30%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-09-30 21.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija" aprašymas

Knygoje „Keturiolika Dalai Lamų“ telpa šešių šimtų metų trukmės Tibeto dvasinių lyderių istorija.

Dalai Lamomis vadinami Tibeto dvasiniai ir politiniai lyderiai, kurie laikomi bodhisatvos Avalokitešvaros emanacija (įsikūnijimu) ir buvusio Dalai lamos reinkarnacija. Mirus senajam lyderiui, Tibeto dvasininkai tarp 5-7 metų vaikų ieško naujo Dalai Lamos, kuris turi turėti tam tikrų savybių ir išlaikyti išbandymus. Paieška paprastai trunka kelerius metus. Vėliau vaikas siunčiamas į Lasą, kur jis mokosi vadovaujams patyrusių lamų. Šią šimtmečius trunkančią tradiciją sutrikdė nesėkminga 1959 m. Tibeto revoliucija, kai aukščiausieji dvasininkai turėjo palikti Kinijos okupuotą Tibetą. Dėl šios priežasties mums gerai pažįstamas dabartinis Dalai lama XIV reziduoja Indijoje.

Glenn H. Mullin knygoje „Keturiolika Dalai Lamų“ siekia išsklaidyti šią mistinę tradiciją gaubiančią miglą ir skaitytojams pristato nepaprastą pasakojimą, kuriame įpėdinystės mitas neatskiriamas nuo Tibeto kultūros, tradicijų ir papročių. Kiekvienas skyrius – atskira biografija, kurioje aprašomi kiekvieno dvasinio lyderio bruožai ir savybės bei pateikiami jo mokymo, poezijos ir kitų raštų pavyzdžiai.

Nors visi žino po visą pasaulį keliaujantis ir išmintimi su visais pasaulio žmonėmis besidalijantį keturioliktąjį Dalai Lamą, retas geriau pažįsta šią instituciją ir ją gaubiančią 600 metų tradiciją. Nuo pat tada, kai tvarte 1391 m. gimė pirmasis Dalai Lama, kiekvienas naujasis Dalai Lama perima ne tik savo pirmtako sielą, bet ir įsipareigojimą rūpintis Tibeto žmonėmis bei jų dvasiniu gyvenimu.

Nors visi jie yra tos pačios dievybės inkarnacijos, jų asmenybės ir temperamentas labai skirtingi – vieni jų buvo politikai, kiti rašė poeziją, vienus domino filosofija, kitiems rūpėjo moterys. Kai kurių gyvenimas dėl politinių intrigų nutrūko per anksti, nespėjus atsiskleisti pilnam jų potencialui. Kitiems buvo lemta gyventi tiek, kad suformuotų ištisą Tibeto istorijos epochą.

Glenn H. Mullin – tibetologas, budistų rašytojas, klasikinės Tibeto literatūros vertėjas, meditacijos mokytojas. Jis ne tik rašo, moko ir medituoja, bet ir veda ekskursijas - pristato turistams įspūdingiausias Nepalo ir Tibeto vietas.

„Mullin pažvelgė į paslaptingos šalies kultūrą ir jos tradiciją, ir papasakojo Dalai lamų istorijas nepaprastai įdomiai ir detaliai.“
TechieTonics

Iš anglų kalbos vertė Algirdas Kugevičius


  • Autorius: Glenn H. Mullin
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 576
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094442926

Parašykite atsiliepimą apie "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kultūros knygos

Glenn H. Mullin parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Glenn H. Mullin tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Keturiolika Dalai Lamų: šventoji reinkarnacijos tradicija" perkama kartu