0

Kia Ora, Naujoji Zelandija

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 20,99 €
Kaina knygyne: 25,19 €*
Sutaupote: 4.20 € (17%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Kia Ora, Naujoji Zelandija

  • Leidėjas: Didakta
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9786094421464

2020-08-31 20.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kia Ora, Naujoji Zelandija" aprašymas

Geografas, žurnalistas, keliautojas Rytas Šalna skaitytojams pristato unikalią knygą „Kia ora, Naujoji Zelandija“. Tai pirmoji tokio tipo lietuvių autoriaus knyga apie šią nepaprasto grožio šalį.

Į Naująją Zelandiją visų pasaulio keliautojų akys krypo jau seniai. Prieš keletą metų Naujosios Zelandijos kryptis tapo itin populiari ir tarp lietuvių. Nenuostabu, juk ši šalis vilioja savo egzotiška kultūra, vietiniais papročiais bei didinga, kontrastais pasižyminčia gamta. Vos vienoje šalyje įmanoma pamatyti ir fjordus, ir veikiančius ugnikalnius, ir smėlėtus „atvirukinius“ paplūdimius, ir ledynus, ir didingus miškus bei karštąsias versmes.

Knyga „Kia ora, Naujoji Zelandija“ apima platų temų spektrą. Autorius nepaprastai įdomiai rašo apie šalies gyvūnus bei augaliją, geografinę aplinką, žmonių mentalitetą, politiką bei ekonomiką. Leidinys bus itin pravartus tiek iš tolo besidomintiems Naująja Zelandija, tiek ketinantiems vykti į šį pasaulio kampelį. Rytas Šalna skyrė dėmesio ir turizmui.

Naujoji Zelandija yra ne vien tik nuostabių peizažų ir gamtos kontrastų šalis. Kaip ir visur – čia yra itin svarbūs ir žmonės. Rytis Šalna savo knygoje daug pasakoja apie maorius, jų kultūrą bei istoriją. Maoriai – Naujosios Zelandijos tauta, kurios protėviai X-XIV amžiuje atsikėlė iš Centrinės Polinezijos. Ši gentis, kaip ir dauguma čiabuvių kolonizuotose šalyse, išgyveno sunkius laikus, dvidešimtame amžiuje jiems teko kovoti su diskriminacija bei rasizmu. Tačiau dabar maoriai yra neatsiejami nuo šalies gyvenimo.

Rytas Šalna gimė 1967-tais metais. Kelionėmis susidomėjo būdamas vos dvylikos metų ir dar besimokydamas mokykloje keliavo į artimas šalis, o vėliau į pėsčiųjų žygius Kaukaze ir Vidurio Azijoje. Autorius studijavo geografiją, dirbo dėstytoju, parašė apie penkiasdešimt geografijos ir istorijos vadovėlių. 1988-tais metais Rytas Šalna pradėjo vadovauti keliautojų ekspedicinėms grupėms, o nuo 1995-tų metų dirba gidu. Nuo 1994-tų metų vadovauja Lietuvos geografijos mokytojų asociacijai. Autorius aplankė daugiau nei aštuoniasdešimt šalių, jis nuolat rašo straipsnius apie keliones, taip pat pažintinius leidinius, dalyvauja televizijos ir radijo laidose. Be geografijos vadovėlių Rytas Šalna dar yra išleidęs pažintines knygas „Geokubas“, „Įdomybių geografija“, „Kelionių razinos“, „Peru spalvos“.

Parašykite atsiliepimą apie "Kia Ora, Naujoji Zelandija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kelionių įspūdžiai


Dažniausiai su "Kia Ora, Naujoji Zelandija" perkama kartu