0

Pirkėjų atsiliepimai

Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 5,39 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-03-18 hmm


2022-08-31 5.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje" aprašymas

Australo Matt Parker knyga „Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ yra pirmasis pasaulinis bestseleris apie matematiką. Tikras saldainiukas tiems, kurie nori suprasti, kokią įtaką matematika daro mūsų kasdieniniame gyvenime! Matt Parker pasakoja lengvai suprantamai ir šmaikščiai.

„Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ iliustruoja kiek daug mūsų gyvenime yra matematikos: kompiuterių programos, finansų sektorius, inžinerija ir kt. Matematika padeda pastatyti tiltus ir dangoraižius, sukurti eismo valdymo sistemas bei valdyti lėktuvus. Ir matematika dažniausiai tyliai atliekasavo darbą užkulisiuose, kol neįvyksta lemtinga klaida. Apie tokias klaidas šioje knygoje bus kalbama daug. Matematiką lengva ignoruoti, kol netinkamoje vietoje padėtas taškas sugriauna vertybinių popierių rinką, vienetų konvertavimo klaida nulemia lėktuvo katastrofą arba kažkas padalija iš nulio ir sunaikina laivą vandenyno viduryje.

„Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje“ yra knygos ilgio atsakymas visiems tiems, kurie mokykloje kėlė ranką ir klausė, kada gi visą tą nemėgiamą matematiką panaudos gyvenime. Jau naudojame! Nuolat!

Autorius, kaip pavyzdžius naudoja realaus pasaulio matematines nesėkmes susijusias su internetu, dideliais kiekiais duomenų, elektronika, kelio ženklais, Romos imperija. Šiais pavyzdžiais jis iliustruoja matematikos svarbą ir parodo kiek daug jos yra kiekvieno žmogaus gyvenime. Autorius sako, kad matematika neturi puikių žmogiškų savybių, bet visiems būtų geriau laikyti ją sajungininku. Knyga pilna anekdotų, galvosūkių, užduočių ir juokingų klaidų, nes klysti yra smagu. Bent jau taip sako autorius, kuris be to, kad rašo knygas, dar ir keliauja po pasaulį kaip stand-up komikas bei rengia šou – apie matematiką, žinoma.

Matt Parker gimė 1980 metais Ausralijoje. Matematika ir mokslu pradėjo domėtis dar prieš pradėdamas lankyti mokyklą. Vėliau autorius mokėsi Australijos Vakarų Universitete, kur iš pradžių įstojo į mechanikos inžinerijos specialybę, bet greitai ją pakeitė į mėgiamą matematiką. Po universiteto persikraustė į Londoną, kur dirba mokytoju. Mat Parker yra knygų apie matematiką autorius, stand-up komikas ir filmukų „Youtube“ kūrėjas. Jo kuriamus vaizdelius apie matematiką peržiūrėjo jau daugiau nei šimtas milijonų žmonių. Taip pat autorius rašo matematinius straipsnius leidiniui “The Guardian“, dažnai dalyvauja BBC laidose.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Sakalinskaitė


  • Autorius: Matt Parker
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090140789

Kiti taip pat domėjosi


2020-03-18

Parašykite atsiliepimą apie "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Matt Parker pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Matt Parker tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Klastingasis Pi: kai matematika suklysta realiame pasaulyje" perkama kartu