0

Klinikinis pilvo tyrimas

  • Nuolaida knygai -46%
Internetu: 5,79 €
Knygyne: 10,54 €*
Sutaupote: 4.75 € (46%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Klinikinis pilvo tyrimas

  • Leidėjas: Charibdė
  • Išleidimo metai: 2008
  • Formatas: 13x18, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 144
  • ISBN ar kodas: 9789955739074

2020-05-31 5.79 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Profesorius Juozas Pundzius keletą dešimtmečių kaupė klinikinę patirtį, dirbo mokslinį darbą, mokė ir rašė apie pilvaplėvės ertmės organų ligas.

Vadovėlyje "Klinikinis pilvo tyrimas" jis dalijasi savo vertinga patirtimi, kuri bus naudinga medicinos studentams, chirurgijos rezidentams, chirurgams praktikams ir šeimos gydytojams, siekiantiems vieno tikslo - padėti pacientams.


Vadovėlis skirtas praktiniam mokymui:

- Nustatyti ir suprasti pagrindinius simptomus;

- Įvertinti bendrą paciento būklę ir nustatyti galimą ligą;

- Įvertinti, atmesti ar patvirtinti galimą diagnozę;

- Nustatyti, kokiu papildomų tyrimų reikia pacientui.


PRATARMĖ


Klinikinis tyrimas - tai pirmasis paciento tyrimo etapas, kurį pasikliaudamas savo akimis, ausimis, rankomis, loginiu mąstymu ir intuicija atlieka gydytojas. Ši pirmoji paciento tyrimo dalis yra svarbi chirurginių pilvo ligų diagnostikai. Deja, dabar gydytojai vis mažiau dėmesio skiria klinikiniam paciento tyrimui. Negaišdami laiko ilgesniam pokalbiui, nuodugniai apžiūrai, apčiuopai ir išklausymui, medikai pacientą siunčia į laboratorijas ir specialios aparatinės ar instrumentinės diagnostikos skyrius, kabinetus. Šitokia pacientų tyrimo praktika jau sukėlė neigiamų padarinių. Pirma, atšalo gydytojo ir paciento santykiai, sumažėjo pacientų pasitikėjimas medikais. Antra, gydytojai atprato diferencijuoti ir kryptingai ieškoti ligų. Net ir patys tobuliausi laboratoriniai diagnostikos būdai niekada nėra visiškai tikslūs, juos nelengva interpretuoti, kartais jie netgi klaidina. Neatsitiktinai, jei klesti instrumentinė diagnostika, didėja diagnozių nesutapimo skaičius. Tai logiškas polinkio nuvertinti klinikinį paciento tyrimą padarinys. Tik įtaręs tam tikrą ligą ir atmetęs kitas ligas, gydytojas gali kryptingai pasirinkti papildomus diagnostinius tyrimus. O kadangi visiškai tikslių laboratorinių, aparatinių, instrumentinių tyrimų nėra, nustatyti tikslią diagnozę galima tik įvertinus ir klinikinio, ir papildomų tyrimų duomenis.

Tiek užsienio, tiek Lietuvos aukštosiose medicinos mokyklose atlikti klinikinį paciento tyrimą būsimieji gydytojai mokosi studijuodami terapines disciplinas. Vienas iš pagrindinių terapijos uždavinių yra ligų diagnostika. Ši pozicija visiškai priimtina, jei kalbama apie krūtinės ląstos organų ligas, nes tai viena iš pagrindinių terapijos sričių. Tačiau sunkiausios ir gresiančios mirtimi pilvo organų ligos yra daugiau chirurgijos sritis. Pasigendama mokymo priemonių, kuriose būtų išdėstyta pilvo tyrimo metodika, pagal kurią dėmesys labiau sutelkiamas ieškant chirurginės patologijos. Tai ir buvo pagrindiniai akstinai rengti chirurginio klinikinio pilvo tyrimo vadovėlį. Rašant šį vadovėlį stengtasi labai smulkiai ir kuo gausiau iliustruoti tuos tyrimo būdus, kuriais naudojantis daroma daugiausiai klaidų. Žinome, kad mechaniškai išmokę daugelį simptomų ir diagnostikos metodikų, atmintyje jų ilgai neišlaikome. Todėl pateikę tyrimo metodiką siekiame paaiškinti įvairių simptomų esmę ir jų patogenezės mechanizmą. Be to, dažnai chirurgų vartojamus daugelio simptomų autorinius pavadinimus pateikiame ne tam, kad studentai ar gydytojai mokytųsi atmintinai daugybę pavardžių, tiesiog siekiame išskirti atskirus tipiškiausius ir informatyviausius simptomus, padedančius "plikomis rankomis" išspręsti daugelį diagnostikos problemų. Išmokęs šios metodikos gydytojas tampa daug brandesnis, labiau pasitikintis savimi ir jaučiasi mažiau priklausomas nuo kitų, tai yra jis tampa tikru medicinos menininku.

Tikiuosi, kad šiuo vadovėliu susidomės ne tik studentai, chirurgai, bet ir šeimos bei kitų specialybių gydytojai, nes būtent jiems savo praktikoje dažnai tenka diagnozuoti pilvo organų ligas.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu