0

Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija

Kaina internetu: 8,99 €
Kaina knygyne: 10,79 €*
Sutaupote: 1.80 € (17%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 13x20, puskiečiai viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • ISBN ar kodas: 9789955267713

2021-01-31 8.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija" aprašymas

Vokiečių fizikė Gabi Kӧpp už mokslo srities ribų tapo žinoma dėl savo biografijos, kurią ji pasakoja knygoje „Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“. Autorė aprašė savo patirtį Antrojo pasaulinio karo metais, kuomet ji su seserimi bandė pabėgti į vakarus, bet pateko į sovietų karių nelaisvę. Tai tikra istorija apie vokiečių mergaitę sovietų rankose.

1945 metų sausio mėn. Raudonoji armija įsiveržė į Vokietijos rytus ir privertė vietinius civilius gyventojus bėgti. Žlugus rytiniam frontui, 15-metę Gabi Köpp mama kartu su su seserimi bandė išsiųsti į vakarus ir išgelbėti nuo artėjančios sovietų armijos.

Krovininis traukinys su pabėgėliais iš Prūsijos buvo apšaudytas tankų ir nuvirto nuo bėgių. Gabi sesuo dingo, greičiausiai žuvo, o ji pati pateko į sovietų kareivių rankas, kur jai kelias savaites teko kęsti žiaurius prievartavimus. Ją išnaudojo ir žemino ne tik kareiviai, bet ir likimo draugės, kitos moterys.

Gabi sugebėjo pabėgti ir po penkiolikos dienų surado savo mamą Hamburge. Motina mergaitei uždraudė kalbėti apie tai, kas nutiko priešų nelaisvėje. Tarptautinę teisę pažeidžiantys nusikaltimai buvo tabu, o aukos ilgą laiką jautė gėda šnekėti apie savo patirtį.

„Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“ – Antrojo pasaulinio karo nusikaltimų prieš moteris liudijimas ir skausminga išgyvenimo drama. Ne visi žiaurumai tekste aprašyti tiesiogiai, daug ką galima perskaityti tarp eilučių, akivaizdu, kad Gabi Kӧpp nelengva kalbėti apie tai, ką ji patyrė. Tekste aiškiai juntama ne tik baimė ir skausmas, bet ir pyktis bei nusivylimas.

Gabi Köpp savo autobiografiją išleido 1992-ais metais. Pabėgimo į vakarus ir prievartavimo istorija buvo pakartotinai išleista 2010-tais metais. Naujas leidimas, skirtingai nei senasis, plačiai paplito, tapo populiarus ir yra išverstas į kelias kalbas.

Gabi Kӧpp arba Gabriele Kӧpp (1929-2010) – vokiečių fizikė. Ji gimė Vakarų Prūsijoje ir po pabėgimo iš sovietų nelaisvės studijavo fiziką Hamburgo universitete, kur įgijo daktaro laipsnį. Nuo 1966-tų metų Acheno technikos universitete dirbo teorinės fizikos katedros dėstytoja.

Parašykite atsiliepimą apie "Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: II-asis pasaulinis karas

Gabi Kӧpp parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gabi Kӧpp tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija" perkama kartu