⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kodėlčius

4.9
(11 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 11,39 €
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-18 Paula

Nuostabus trumpi pasakojimai apie smalsu berniuka! kiekviena diena perskaitome kelis puslapius.


2023-10-31 11.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kodėlčius" aprašymas

„Kodėlčius“ – vaikų klasika ir viena skaitytojų mėgstamiausių Vytauto Petkevičiaus knygelių. Pagrindinis veikėjas – mažasis Pauliukas, dėl savo smalsumo pramintas Kodėlčiumi.

Knygos istoriją pasakoja net keli veikėjai. Iš pradžių, kol Paulius dar per mažas kalbėti, apie jį išgirstame iš šiek tiek vyresnės sesutės. Ji stebi augantį broliuką ir bando perprasti keistą jo, tėvų bei aplinkinių elgesį.

Vėliau jau pats Pauliukas gali užduoti visus rūpimus klausimus, o galiausiai istorija tęsiama suaugusiojo balsu. Knygelę „Kodėlčius“ sudaro daugybė miniatiūrų, kuriose vystomas smagus ir išbaigtas siužetas ar dialogas. Kiekvienas kūrinukas perteikia savitą vaikų požiūrį į pasaulį, kuris gali gerokai nustebinti ar net pamokyti suaugusiuosius.

Skaitytojai pamatys, kad stebėdamas aplinką, nuolat klausinėdamas ir bendraudamas su aplinkiniais, berniukas auga. Daug situacijų vaikams pasirodys komiškos, pavyzdžiui, tai kaip Pauliukas klausia močiutės, kodėl ji nebėga nuo senatvės ir pasiūlo genialių būdų jos išvengti. Vaiko naivumas sužavės suaugusius skaitytojus, o vaikams primins svarbiausias vertybes: šeimos ryšių svarbą, rūpinimąsi kitais, gerumą, sąžiningumą.

Trumpas aprašymas teigia, kad Vytautas Petkevičius knygą „Kodėlčius“ kūrė net septyniolika metų. Rašytojas noriai bendravo su vaikais, lankėsi darželiuose, stebėjo jų elgesį ir fiksavo savitą pasaulėžiūrą.

„Kodėlčius“ pirmą kartą išleistas 1974-ais metais, vėliau ne kartą perleistas ir iki šiol mėgiamas tiek didelių, tiek mažų skaitytojų. Autorius Birštone buvo įsirengęs „Kodėlčiaus dvarą“ – sodybą, kurioje kūrė, rengdavo ekskursijas ir vasarodavo,

Vytautas Petkevičius (1930-2008) – rašytojas, daugiausiai rašęs vaikiško ir jaunimo žanro knygas. Tarp jų tokie gerai žinomi kūriniai, kaip „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, „Sieksnis, Sprindžio vaikas“, „Molio Motiejus – žmonių karalius“, „Šešiolikmečiai“ ir kt. Taip pat autorius kūrė politinius šaržus bei apybraižas. Autoriaus kūryba apdovanota įvairiomis premijomis bei prizais.

Trumpas aprašymas žada smagią ir nostalgišką knygelę. Siūlome ją įsigyti internetu ir leistis į nuotykius, kartu su Kodėlčiuku. Pirkti online visada rasite knygų, kurios kainuoja pigiau. Tereikia užsukti į akcijų bei išpardavimų skiltis. Jei nežinote, ką verta skaityti, remkitės apžvalgomis bei atsiliepimais, įvertinkite puslapių skaičių, atsižvelkite į santraukas, aprašymus, pavartykite ištraukas.


  • Autorius: Vytautas Petkevičius
  • Leidėjas: Lieparas
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 108
  • Formatas: 19x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098293012

Kiti taip pat domėjosi


2022-10-21

Graži vaikystės knyga su minimalios sovietinės spalvos pėdsakais.s

2022-10-18

Nuostabus trumpi pasakojimai apie smalsu berniuka! kiekviena diena perskaitome kelis puslapius.

2022-10-14

Šioje nuotaikingoje klausimų ir atsakymų knygoje gausu atsakymų į klausimus, kuriuos nori žinoti smalsūs vaikai!

2022-10-13

Knyga laiku ir vietoje. Buna taip, kad daugelis dalykų atrodo paprasti ir savaime suprantami, kol kas nors nepraso jų paaiskinti.

2022-10-12

Daug nostalgijos sukelianti knyga. Smagu po tiek daug laiko dar kartą ją pavartyti, paskaityti.

2022-10-11

Pirktas šešiamečiui, bet patiko ir suaugusiam. Kai kuriems savaime suprantamiems dalykams uždavus klausimą – KODĖL, neberandi atsakymo. Labai smagu gauti paaiškinimus, apie tai ko nežinai, negalvoji ar pamiršai.

2022-10-07

jeigu jusų vaikas yra smalsus ir viskuo domisi, butina kartu paskaitykite sia knyga!

2022-10-05

Kaip džiaugiuosi, kad knyga buvo pakartotinai išleista! Vartydama knygą grįžau į vaikystes laikus.

2022-10-04

Mano vaikystės knyga. Dabar skaitau savo vaikams ir balsu juokiuosi!

2022-10-02

sia linksma knyga turetu perskaityti vaikai, suaugusieji ir tie, kurie tarp jų. joje gausu vaikiskos isminties .

2022-09-22

Oi, gera knyga! Mane tėvai vaikystėje "Kodėlčiumi" vadino dėka šios knygos. Įdomu, kurio nevadino ;)

Parašykite atsiliepimą apie "Kodėlčius"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Grožinė lietuvių literatūra 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Kodėlčius", kurį pristato Vytautas Petkevičius. Siūlome ne tik išsamų "Kodėlčius" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Vytautas Petkevičius. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Kodėlčius". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Kodėlčius" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Kodėlčius" perkama kartu