0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kolūkio metraščiai

1.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 11,39 €
Kaina knygyne: 13,79 €*
Sutaupote: 2.40 € (18%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-09-06 Dalia


2021-09-30 11.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kolūkio metraščiai" aprašymas

Garsaus lietuvių autoriaus Herkaus Kunčiaus knyga „Kolūkio metraščiai“ – romanas apie kolūkių kūrimą, gyvenimą ir griuvimą. Tikra laiko mašina į LTSR laikotarpį. Kaip jau sufleruoja pavadinimas, tai yra metraščiai, kurie fiksuos daugybę pažįstamų, ar tėvų prisiminimuose šmėžavusių detalių.

Pagrindinis romano „Kolūkio metraščiai“ veikėjas – Vytautas, nuo mažumės persigėręs Sovietų Sąjungos ideologijos, amžinasis kolūkio „Lenino keliu“ pirmininkas. Jis didvyris, idėjinis komunistas, savo gimtajame kaime įsteigęs pavyzdinį kolūkį.

Rašytojas Herkus Kunčius talentingai ir taikliai vaizduoja visas to meto aktualijas. Čia ir kolūkio gyvenimas, ir kova su klebonu, kuris nenustoja skambinti varpais, nors visi dori piliečiai jau sužinojo ilgai slėptą paslaptį, kad jokio Dievo nėra. Čia ir paties pirmininko Vytauto atostogos Palangoje, kur dori sanatorijos gyventojai niekada taip ir nenueina iki jūros, o jei netyčia čia atsiduria, vos išneša sveiką kailį iš moterų pliažo. Kurortas, kuriame taip poilsiaujama, kad Palangos“ trauktinės butelius tampa per sudėtinga suskaičiuoti.

Knygoje „Kolūkio Metraščiai“ dokumentuojami šviežiai susiformavę sovietiniai papročiai, aprašoma kolūkiečių buitis, darbai ir susirinkimai, minimi žinomi valdžios veikėjai. Netrūksta ir satyrinio patoso, perduodamo cituojant nusipelniusius sovietmečio rašytojus, partinius veikėjus ar įvairius lozungus apie taurią kolūkio misiją.

Herkus Kunčius (g. 1965 m.) – žymus lietuvių prozininkas, dramaturgas, eseistas. Baigęs Vilniaus dailės akademiją autorius dirbo įvairiuose meno ir kultūros žurnaluose. 1996-ais metais pasirodė pirmasis jo romanas „Ir dugnas visada priglaus“. Rašytojas išleido apie dvidešimt knygų, taip pat parašė daugybę dramos kūrinių. Herkus Kunčius įvertintas įvairiomis premijomis, tarp jų Lietuvos respublikos Kultūros ministerijos premija už publicistinius kūrinius, Ordino Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžius ir kiti. Romanas „Geležinė Stalino pirštinė“ tapo vienu iš 2020-ųjų Metų knygos finalistų.

Jei domitės kokybiška lietuvių proza, trumpas aprašymas turėjo sudominti. Kviečiame romaną įsigyti internetu. Ieškote kitų žanrų bei siužetų skaitinių? Galime pasiūlyti ir jų! Kiekvienas parduodamas produktas turi santrauką, kurioje rasite aprašymą, ištraukų, nurodytą puslapio skaičių, atsiliepimų. Ši informacija padera rinktis, o abejones išsklaido skaitytojų apžvalgos. Priminsime, kad išpardavimų ir akcijų dėka daug knygų kainuoja pigiau!2021-09-06

Parašykite atsiliepimą apie "Kolūkio metraščiai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Kolūkio metraščiai", kurią skaitytojams dovanoja Herkus Kunčius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Herkus Kunčius su knyga "Kolūkio metraščiai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Kolūkio metraščiai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Herkus Kunčius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Kolūkio metraščiai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kolūkio metraščiai" perkama kartu