0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Kombinio moteris

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -28%
Kaina internetu: 7,79 €
Kaina knygyne: 10,69 €*
Sutaupote: 2.90 € (28%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-14 Emilija

Unikali, persmelkianti savo utopiška kasdienybe ir be galo įtraukianti neįprastu gyvenimo scenarijumi. Rekomenduoju!

Kombinio moteris


2021-04-30 7.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kombinio moteris " aprašymas

Japonų rašytojos Sayaka Murata romane „Kombinio moteris“ pasakojama apie 36-ių metų Keiko Furukuros, „kombinio“ (taip Japonijoje vadinama maisto ir būtiniausių buities prekių parduotuvė) darbuotojos gyvenimą.

Dirbti nedidelėje parduotuvėje „Smile Mart“ šalia savo namų Keiko Furukura pradėjo sulaukusi aštuoniolikos ir praėjus porai dešimčių tebėra šiuo darbu patenkinta. Knygos „Kombinio moteris“ herojė visiškai prisitaikė prie aplinkos, ir, pradėdama kopijuoti kasdien sutinkamų pirkėjų ir savo kolegų įpročius bei manieras, po truputį tampa žmogumi-funkcija, „mini parduotuvės žmogumi“, pažymi autorė Sayaka Murata.

Keiko Furukura nekreipia dėmesio į giminių spaudimą, ji nesiekia aukštesnio socialinio statuso ir nenori sukurti savo šeimos. Nuo vaikystės turint problemų su prisitaikymu prie aplinkos, ji pajunta, kad kombinyje galiojančios korporatyvinės taisyklės sukuria saugumo jausmą, o darbe dėvima uniforma tampa asmenybės dalimi. Iki skausmo tiksliai sudėliotas Sayaka Murata romano „Kombinio moteris“ herojės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai parduotuvėje atsiranda Shiraha, vyras su tokiomis pačiomis asocialumo problemomis, gyvenantis bendruomeninio pasaulio pakraštyje. Būsenos panašumai lyg ir suartina herojus, bent tik iki santykių imitavimo laipsnio (tai leis abiem susimažinti išorės spaudimą). Bet ar imitacija nugalės psichologiškai artimesnę rutiną.

Knygos autorė klausia, ar įmanoma nuo materialistiškos visuomenės pasislėpti, išpildžius tos visuomenės diktuojamas taisykles iki maksimumo? „Kombinio moteris“ – tarptautinis bestseleris, daugelio garsių literatūros leidinių išrinktas geriausia metų knyga ir apdovanotas Akutagavos premija.

Sayaka Murata (gim. 1979) – viena žymiausių Japonijos rašytojų, pelniusi daugelį literatūros premijų. Ji baigė literatūros studijas Saitamos prefektūros universitete, tačiau dirba valandine darbuotoja „kombinyje“. Net ir laimėjusi prestižinę Akutagavos premiją, šio darbo neatsisakė. Taigi pagrindinės romano veikėjos prototipu galime laikyti pačią rašytoją.

„Niūriai komiškas, iš vėžių gerokai išmušantis šiuolaikinio gyvenimo – susvetimėjimo, kapitalizmo, identiteto, konformizmo – portretas. Visi esame buvę tokioje parduotuvėje, nesvarbu, ar ši – Japonijoje, ar kur kitur.“
Viet Thanh Nguyen, bestselerio The Sympathizer autorius, Pulitzerio premijos laureatas

„Įkvepiantis, keistas ir smagus japonų autorės romanas apie ilgametę maisto prekių parduotuvės darbuotoją. Išmušanti iš vėžių ir visiškai nenuspėjama knyga – savajame egzemplioriuje tiek daug visko pasibraukiau.“
Sally Rooney, bestselerio Ordinary People autorė.

Iš japonų kalbos vertė Gabija Čepulionytė-Žukauskienė2021-02-14

Unikali, persmelkianti savo utopiška kasdienybe ir be galo įtraukianti neįprastu gyvenimo scenarijumi. Rekomenduoju!

Parašykite atsiliepimą apie "Kombinio moteris "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kombinio moteris , kurią skaitytojams dovanoja Sayaka Murata. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sayaka Murata su knyga Kombinio moteris jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kombinio moteris patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sayaka Murata. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kombinio moteris palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kombinio moteris " perkama kartu