0

KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas

Knygą turime sandėlyje
Informacija

KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas


Šiuo metu neparduodama

Knygos "KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas" aprašymas

"Sutrumpintas meilės terapijos kursas"

"Sutrumpintas meilės terapijos kursas" – pirma knyga paaugliams lietuvių literatūroje, šiuolaikiniam jaunajam skaitytojui pristatanti sovietinę tikrovę.

Pagrindiniam herojui, kurio asmeniu pasakojamas siužetas, trylika metų, o veiksmas vyksta pionierių stovykloje, tačiau asociacijų principų komponuojamas siužetas leidžia persikelti į truputį ankstesnį ar vėlesnį laiką, į artimesnę ar tolimesnę erdvę.

Vienas apysakos privalumų – kad pasakotojas nepersistengia šaipydamasis iš sovietmečio absurdų.

Vaizduojant paauglio brendimą nesistengta apeiti paaugliui jautrių erotinių temų, bet tai išpažintinio pasakojimo dalis, o atvirumas ir intymumas nevirsta vulgarumu.


Anot vaikų literatūros kritiko, prof. Kęstučio Urbos, labai švelni ir įtaigi ironija lemia pavydėtiną stilistinį knygos vientisumą. Ironiškas autoriaus balsas skatina prisiminti gražiausius Jurgio Kunčino ir Sauliaus Šaltenio prozos puslapius.


Apysaka "Sutrumpintas meilės terapijos kursas“ buvo išrinkta į 2010 m. geriausių knygų jaunimui penketuką."Parduota vasara"Apysaka „Parduota vasara“ - trečioji knyga vaikams R. Misiūno kūryboje. Pirmoji – „Keturi muškietininkai iš antrosios laiptinės“ (2006), antroji – „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“ (2009). Pastaroji pelnė išskirtinį įvertinimą – buvo pripažinta viena iš penkių geriausių vaikams ir paaugliams skirtų knygų „Metų knygos“ rinkimuose.


"Parduotos vasaros“ herojus – tas pats trylikmetis, vasaros atostogas pasitinka būdamas jau penkiolikos. Ir ką gi daryti šią vasarą, juk esi nebe vaikas? Bet suaugusieji dar bando tai ignoruoti... Žinoma, truks plyš, siekti savo tikslo. Taip ir padaro.

Stojęs mūru už savo idėją pačiam užsidirbti pinigų, vaikinas laimi ir nedelsdamas pradeda dirbti provincijos masto spartuoliškoje kiaulidžių komplekso statyboje.


„Ironiškas R. Misiūno balsas skatina prisiminti gražiausius V. Račicko, Jurgio Kunčino prozos puslapius, o dar ryškiau už jų šmėžuoja jaunasis Saulius Šaltenis. Būtina atkreipti dėmesį ir į autoriaus išprusimą: minimi, tiksliai pristatomi konkretūs to meto literatūros kūriniai, kino filmai, populiariosios muzikos žvaigždės, tikrai dariusios poveikį ir mūsų, vyresniųjų, kartos sąmonei.“

Literatūrologas Kęstutis Urba
"10A armagedonas"

Nuotykiniam žanrui būdingu stiliumi parašyta knyga "10A armagedonas" suteikia galimybę pažinti devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio jaunuolių aplinką, kasdienes problemas ir bendravimo ypatumus, patirti, kiek jie skirtingi, ir kiek panašūs į šių dienų bendraamžius. Apysakoje gausu to meto realijų, kurios šių laikų jaunimui pažįstamos tik iš vyresniųjų pasakojimų ar istorijos vadovėlių.


Šios knygos "10A armagedonas" herojus – tas pats provincijos vaikinukas Rokis, su kuriuo skaitytojai susipažino apysakose "Sutrumpintas meilės terapijos kursas" ir "Parduota vasara". Rokio istorija tęsiasi - jis jau dešimtokas, išdidus paso savininkas. Gal dabar jis ištvers be jaunatviško maksimalizmo proveržių?


Baigiantis mokslo metams, Rokis ir bendraklasiai, nuvarginti kelių metų nesutarimų su auklėtoja, mokyklos direktoriui įteikia prašymą ją pakeisti. Patikėję, kad jų balsas šį tą reiškia, draugai nustemba, kai po atkaklių įkalbinėjimų tą prašymą atsiimti, į mokyklą užsuka komjaunimo komiteto sekretorius.

Mokytojai kalba su tėvais, o šie bando "kedenti plunksnas" vaikams. Dešimtokams vaidenasi, kad atėjo pati tikriausia pasaulio pabaiga. Armagedono nuojauta temdo akis, bet jie nepasiduoda ir viltingai laukia direktoriaus sušaukto tėvų susirinkimo. Taip prasideda dar viena neišvengiama devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio jaunuolių lavinimo dalis - sutrumpintas politinio auklėjimo kursas.


Parašykite atsiliepimą apie "KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra paaugliams, jaunimui

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas, kurį parašė Remigijus Misiūnas. Siūlome ne tik išsamų KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Remigijus Misiūnas. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "KOMPLEKTAS. Sovietmetis paauglio akimis: Sutrumpintas meilės terapijos kursas + Parduota vasara + 10A armagedonas" perkama kartu