⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-09-30 2.49 SoldOut

Knygos "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")" aprašymas

Vidurvasaris - tai laikas, kai rūpestingi šeimininkai pasiraitoja rankoves, išsirikiuoja per žiemą ištuštintus stiklainius ir prisiminę, kokius gardumynus šeima ir svečiai smagiausiai kirto, labiausiai gyrė, imasi kasmetės derliaus gelbėjimo akcijos - konservavimo.


Tiems, kurie labiausiai mėgsta sūdytas, raugintas ar marinuotas gėrybes, verta pasižvlagyti pirmosios knygos „Konservavimas. Rauginimas ir marinavimas“. Tiems, kurie pusryčiams ar vakarienei kepa blynelius su gardžia uogiene, mėgsta kvapnias ir sveikas namines sultis, kompotus, bei kitus saldumynus, skirta trečioji knyga „Konservavimas. Smaližių receptai“.

Na, o ši, antroji knyga "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai", skirta tiems, kurie vertina sočius troškinius ir pagardus.


Joje siūloma net 153 daržovių ir grybų troškinių, košių bei pagardų receptus, tad išsirinkti tikrai bus iš ko.


Pratarmė


Sveiki, brangieji skaitytojai!Mums, vertinantiems naminį maistą, vidurvasaris - ne tik atostogų metas. Tai laikas, kai rūpestingi šeimininkai pasiraitoja rankoves, išrikiuoja per žiemą ištuštintus stiklainius ir prisiminę, kokius gardumynus šeima ir svečiai smagiausiai kirto, labiausiai gyrė, imasi kasmetės derliaus gelbėjimo akcijos - konservavimo. Šiemet mūsų redakcija siūlo jums net tris konservavimo receptų knygas. Tiems, kurie labiausiai mėgsta sūdytas, raugintas ar marinuotas gėrybes, verta pasižvalgyti pirmosios knygos „Konservavimas: rauginimas ir marinavimas". Tiems, kurie su pasigardžiavimu valgo blynelius su įvairiomis uogienėmis, mėgsta kvapnias ir sveikas namines sultis, kompotus bei kitus saldumynus, skirta trečioji knyga „Konservavimas: smaližių receptai". Na, o Jūsų rankose - antroji knyga, skirta tiems, kuriems patinka sotūs troškiniai ir pagardai. Joje spausdiname net 153 receptus, o kad derlius ir darbas nenueitų perniek, siūlome prisiminti kelias paprastas, bet tikrai svarbias tiesas apie konservavimą.


Kaip paruošti stiklainius?

•  Pirmiausia juos kruopščiai išplaukite ir dar kruopščiau išskalaukite, nes sodos ar ploviklių likučiai gali suminkštinti daržoves.

•  Stiklainius sterilizuokite: 2-3 minutes palaikykite virš verdančio virdulio snapelio ar 1-2 minutes pavirkite. Galite puodą su verdančiu vandeniu uždengti grotelėmis, stiklainius sudėti ant jų kakleliais į apačią ir pakaitinti 5-7 minutes arba kaitinkite juos orkaitėje (kakleliais į viršų), pamažu didindami temperatūrą iki 100 °C.

•  Nešluostykite stiklainių, nes akiai nematomi audinio plaušeliai gali sugadinti konservus.


Kaip konservus sterilizuoti?

•  Prikimštus ir užpiltus stiklainius dėkite į karšto vandens indus, ant dugno dėkite padėkliuką ar patieskite šluostę. Vanduo turi apsemti % stiklainio. Sterilizuokite 80-100 °C temperatūroje.

•  Vandenį induose galite šiek tiek pasūdyti, tada stiklainiai tikrai nesutrūks.

•  Dangteliais stiklainius tik pridenkite, užsukite jau sterilizuotus.

•  Stiklainius uždarykite tik sterilizuotais dangteliais: metalinius dangtelius trumpai pavirkite, plastikinius palaikykite karštame vandenyje.


Kaip laikyti konservus?

•  Stiklainius atšaldykite apverstus, tada papildomai sterilizuosite dangtelių vidų. Apverstus indus statykite ant sauso audinio ir užklokite, taip pailginsite sterilizacijos laiką. Šis būdas netinka minkštiems vaisiams ir uogoms. Jei norite, kad vaisiai ar uogos nesubliūkštų, stiklainius reikia atšaldyti kuo greičiau. J indą, kuriame sterilizavote konservus, po truputį pilkite šaltą vandenį. Tai reikia daryti labai atsargiai, kad vandens nepatektu ant stiklainio paviršiaus, nes šis gali sutrūkti.

•  Tinkamiausia temperatūra rauginti -18-20 °C. Tokioje temperatūroje daržovės įrūgsta per 4-7 dienas. Konservus reikia laikyti šaltoje patalpoje - 0-5 °C, kitaip rūgimo procesas tęsis toliau.

•  Gatavi produktai geriau stovės, jei prieš pernešdami juos į rūsį ar sandėliuką, nors kelias dienas palaikysite šaldytuve.


  • Autorius: Violeta Barysienė
  • Leidėjas: Septyni menai
  • Išleidimo metai: 2010
  • Knygos puslapių skaičius: 159
  • Formatas: 20x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098030129

Parašykite atsiliepimą apie "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")", Violeta Barysienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Violeta Barysienė su knyga "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Violeta Barysienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Konservavimas. Troškiniai ir pagardai (serija "Darbštuolė")" perkama kartu