⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje

Kaina: 30,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-03-31 30.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje" aprašymas

Nuo pirmų dienų žinia skriejo per išeivių, Lietuvą vadinusių krajumi, kolonijas. Apie tai šaukė ir išeivių laikraščių antraštės, o netrukus šalia žinių agentūrų pranešimų ėmė rastis laiškų iš Lietuvos ir ištrūkusiųjų iš jos pasakojimų.

Į knygą „Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje“ sudėta keliasdešimt istorijų, atskleidžiančių sausų istorinių faktų uždengtą Pirmojo pasaulinio karo į Lietuvą atneštą siaubą: pirmieji mūšiai, trumpalaikė 1914 m. dalies krašto vokiečių okupacija, 1915 m. košmaras, vokiečiams einant per Lietuvą ir daug kam ne savo valia bėgant į Rusiją, taip pat 1915–1917 m. niūri vokiečių okupacijos kasdienybė.

Knygoje „Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje“ pateikiama ir pasakojimų apie Vokietijoje įkalintų lietuvių išgyvenimus, neretai mirtino pavojaus lydimas kelionės į saugia oaze atrodžiusias JAV, kur nusigavus džiaugsmą pakeisdavo sielvartas dėl paliktos tėvynės.

„Niekuomet negalėsiu užmiršti visas tas baisias regyklas... Niekuomet neužmiršiu išteriotos, nuvargintos Lietuvos, pabėgėlių, nuskriaustų mergaičių, kūdikių, atskirtų nuo tėvų, sužeistųjų... Ašaros, badas ir mirtis, rodos, amžinai stovės mano akyse.“
„Lietuva karės metu“, Ievos Račkauskaitės pasakojimas

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui Lietuvoje buvo likę nemažai JAV išeivių, sugrįžusių aplankyti artimųjų. Daliai jų pavyko grįžti į JAV, bet kai kuriems teko žiaurias karo realijas pamatyti patiems. Pavyzdžiui, Juozas Kudirka, Andrius Martus išleido atsiminimus atskiromis knygomis. Didžioji dauguma JAV lietuvių publikavo Pirmojo pasaulinio karo Lietuvoje atsiminimus spaudoje. Knygoje ,,Krajus dega“ surinkti tekstai suteikia galimybę skaitytojams iš amžininkų pasakojimų suprasti ir pažinti pirmųjų karo metų įvykius Lietuvoje: trumpalaikės vokiečių okupacijos 1914 m. pasekmes, traukimąsi iš Lietuvos 1915 m., vokiečiams varant iš jos rusus, grįžimo į JAV peripetijas. Knyga ,,Krajus dega“ skirta ne tik mokslininkams, tyrinėjantiems Lietuvos, išeivijos bei spaudos istoriją, taip pat Lietuvos istorija besidominčiai plačiajai visuomenei.


  • Autorius: Remigijus Misiūnas
  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 368
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955754770

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie karą

Remigijus Misiūnas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Remigijus Misiūnas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Krajus dega, 1 dalis. JAV lietuvių atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvoje išeivių spaudoje" perkama kartu