0

Kryžiaus žygiai arabų akimis

Informacija

Kryžiaus žygiai arabų akimis

  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2006
  • Formatas: 12x19, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 295
  • ISBN ar kodas: 9955656352

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Kryžiaus žygiai arabų akimis" aprašymas

Ar civilizacijų konfliktas prasidėjo tik XX amžiuje?

Kryžiaus karai vieniems yra romantiškas Europos istorijos epizodas, kitiems - nepateisinama agresija, tretiems - istorinė ir ekonominė būtinybė. Libanietis istorikas, ne tik žinomas mokslininkas, bet ir puikus prozaikas, į Kryžiaus karus žvelgia iš unikalios perspektyvos: Rytų žmogaus, nepriešiško Europai akimis. Jis regi abipusę barbarybę ir klastą, bet pastebi ir savitarpio supratimo užuomazgas.

Knygą "Kryžiaus žygiai arabų akimis" turi perskaityti kiekvienas, kas domisi, kaip „kiti“ regi ir supranta Vakarų civilizaciją, nes tūkstantmetės nesantaikos šaknys tebeleidžia atžalas šiandien.

"Ši knyga kilo iš paprastos idėjos - papasakoti tokių kryžiaus žygių, kokius juos matė, patyrė ir atpasakojo "kita stovykla", t. y. arabų pusė, istoriją. Beveik visa ji remiasi to meto arabų istorikų ir kronikininkų liudijimais.
Pastarieji kalba ne apie kryžiaus žygius, bet apie karus arba frankų invazijas. Frankus nurodantis žodis rašomas skirtingai, tai priklauso nuo regiono, autoriaus bei laikotarpio: farandžai, farandžatai, zfrandžai, ifrandžatai... Siekdami vienodumo, pasirinkome trumpiausią formą, kuria dar ir šiandien liaudies šnekoje vadinami vakariečiai, o ypač prancūzai - frandžai.
Nenorėdami pasakojimo apsunkinti gausiomis, bet būtinomis bibliografinėmis, istorinėmis ar kitomis pastabomis, jas palikome pabaigai, kur jos sudėtos pagal skyrius. Trokštantiems sužinoti daugiau, jos bus naudingos, bet visiškai nebūtinos surasti pasakojimą, kuris siekia būti prieinamas visiems. Mat norėjome parašyti ne tiek naują istorijos knygą, bet "tikrą romaną" iš iki šiol apleistos perspektyvos apie kryžiaus žygius, apie tuos du neramius amžius, kurie suformavo Vakarus bei arabų pasaulį, ir kurie dar ir šiandien lemia jų santykius."Iš prancūzų kalbos vertė Jūratė Žalgaitė-Kaya

TURINYS

PRATARMĖ / 7
PROLOGAS / 9

I dalis. INVAZIJA (1096-1100)
I. skyrius. FRANDŽAI ATKELIAUJA / 17
II skyrius. PRAKEIKTAS ŠARVŲ DIRBĖJAS / 33
III skyrius. MAAROS KANIBALAI / 51

II dalis. OKUPACIJA (1100-1128)
IV skyrius. DU TŪKSTANČIAI TRIPOLIO DIENŲ / 73
V skyrius. PASIPRIEŠINIMO KOVOTOJAS SU TURBANU / 97

III dalis. ATSAKAS (1128-1146)
VI skyrius. DAMASKO SĄMOKSLAI / 123
VII skyrius. EMYRAS TARP BARBARŲ / 137

IV dalis. PERGALĖ (1146-1187)
VIII skyrius. ŠVENTASIS KARALIUS NUREDINAS / 157
IX skyrius. VERŽIMASIS NILO LINK / 173
X skyrius. SALADINO AŠAROS / 191

V dalis. ATOKVĖPIS (1187-1244)
XI skyrius. NEĮMANOMAS SUSITIKIMAS / 219
XII skyrius. TEISINGASIS IR TOBULASIS / 235

VI dalis. IŠVARYMAS (1224-1291)
XIII skyrius. MONGOLŲ RIMBAS / 253
XIV skyrius. Tegul Dievas jiems niekada nebeleidžia čia įžengti / 265

EPILOGAS / 279
PASTABOS IR ŠALTINIAI / 285
CHRONOLOGIJA / 293

Parašykite atsiliepimą apie "Kryžiaus žygiai arabų akimis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kitų šalių ir regionų istorija

Amin Maalouf parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Kryžiaus žygiai arabų akimis, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Kryžiaus žygiai arabų akimis aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Kryžiaus žygiai arabų akimis už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Kryžiaus žygiai arabų akimis? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Amin Maalouf tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Kryžiaus žygiai arabų akimis" perkama kartu