0

Kūdikių maitinimas

  • Nuolaida knygai -69%
Internetu: 3,39 €
Knygyne: 10,69 €*
Sutaupote: 7.30 € (69%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Kūdikių maitinimas

  • Leidėjas: Vaistų žinios
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 132
  • ISBN ar kodas: 9789955884309

2020-07-31 3.39 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Mokomoji knyga "Kūdikių maitinimas" skirta medicinos, slaugos, visuomenės sveikatos studijų programų studentams, gydytojams rezidentams. Kaip metodinė priemonė gali būti naudojama įvairių specialybių gydytojams slaugytojams.

ĮVADAS


Tinkama ir sveika mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių sėkmingą naujagimio adaptaciją bei gerą kūdikio augimą, vystymąsi ir sveikatos būklę. Jau neabejojama, kad motinos pienas yra tinkamiausias naujagimių ir kūdikių maistas, o žindymas turi ypatingą biologinį bei emocinį poveikį motinos ir vaiko sveikatai (1).

Kūdikiai auga labai greitai: per pirmuosius gyvenimo metus svoris patrigubėja, o kūno paviršiaus plotas padvigubėja. Dėl to maisto poreikis sparčiai kinta: nuo visus organizmo poreikius patenkinusio krūties pieno iki kasdieninio individualaus kintančio meniu, susidedančio iš įvairių produktų. Papildomai maitinti pradedama, kai kūdikio organizmo maisto medžiagų poreikio nebepatenkina išimtinis žindymas, t. y. apie šeštą gyvenimo mėn. (1-9).

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) kūdikių ir vaikų mitybos ekspertų rekomendacija vienareikšmė: pirmuosius 6 gyvenimo mėn. tik išimtinis kūdikio žindymas yra pats geriausias jo maitinimas (9-11).

Papildomo maisto kūdikiui reikia pradėti duoti laiku ir, atsižvelgiant į jo organizmo poreikį: juo maitinti pradedama tuomet, kai kūdikis yra tam pasiruošęs (12). Visi PSO kūdikių mitybos ekspertai rekomenduoja neduoti kūdikiui jokio papildomo maisto, kol jam nesukaks 4 mėn. (18 savaičių) (12).

Motinos pienas visus pirmuosius gyvenimo metus išlieka kaip nepakeičiamas lengvai įsisavinamų įvairių maisto medžiagų ir energijos šaltinis. Antraisiais gyvenimo metais palaipsniui šeimos maistas tampa pagrindiniu (esminiu) visų maisto medžiagų šaltiniu. PSO ir daugelis mitybos specialistų rekomenduoja žindyti kūdikį ir mažą vaiką iki 2 metų, ar net ilgiau, arba tiek laiko, kiek vaikas nori ir (ar) mama apsisprendžia žindyti (13-17).

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu