0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 21,29 €
Kaina knygyne: 22,99 €*
Sutaupote: 1.70 € (8%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje


2021-05-31 21.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje" aprašymas

"Trejus metus buvo rinkta ir tiriama tarminė medžiaga iš 15 kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektų punktų. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai nedidelė imtis, tačiau siekiant įžvalgų patikimumo, sąmoningai buvo pasirinktas nedidelis rytų aukštaičių patarmių plotas, esantis intensyvių kalbinių ir tarminių kontaktų zonoje: šios šnektos turi tiesioginį kontaktą su latvių kalba (kai kurie punktai ribojasi su Latvija) ir kaimyninėmis patarmėmis (kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių). Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas kupiškėnų patarmei, nes buvo iškelta hipotezė, kad pačios mažiausios ir intensyviausius vertikaliuosius ir horizontaliuosius ryšius patiriančios kupiškėnų patarmės paribio šnektos XXI a. kinta sparčiau nei didesnių ir įvairiais aspektais perspektyvesnių ar „stipresnių" uteniškių ar panevėžiškių patarmių šnektos. Siekiant atskleisti kupiškėnų paribio šnektų vartotojų kalbines nuostatas, 2015 m. buvo parengtas ir įvykdytas kupiškėnų patarmės Papilio punkto atstovų sociolingvistinis tyrimas."
Monografijos autorėsParašykite atsiliepimą apie "Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie lietuvių kalbos tarmes ir šnektas

Asta Balčiūnienė, Regina Rinkauskienė, Violeta Meiliūnaitė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Asta Balčiūnienė, Regina Rinkauskienė, Violeta Meiliūnaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XXI amžiuje" perkama kartu