⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kur dingo Edvinas Kratas

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 4,69 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-05-07 Berta

Nuostabi autorė, nuostabi knyga


2023-03-31 4.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kur dingo Edvinas Kratas" aprašymas

Ir dabar niekas, ničniekas nežino, net menkiausio supratimo neturi, kur yra aštuntos klasės mokinys Edvinas Kratas.

Daina Opolskaitė – prozininkė, novelistė, prestižinės Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė. Taip pat ji yra mylima paauglių ir jaunimo rašytoja, o jos knygos visada laukiamos ir mielai skaitomos ne tik jaunosios kartos, bet ir mokytojų, tėvų, dramos būrelių režisierių ir scenaristų, pagal jas statomi mokykliniai spektakliai. Autorei puikiai pažįstamas jauno žmogaus pasaulis, jo problemos, todėl kūryba pasižymi ypatinga teksto jėga, taikliai psichologizuotais veikėjų portretais, autentiškai perteikta kalba ir puikiu stiliumi. Už kūrybą jaunimui Daina Opolskaitė įvertinta Vaikų literatūros premija, tapo „Metų knygos rinkimai“ akcijos nugalėtoja paauglių literatūros kategorijoje.

„Kur dingo Edvinas Kratas?“ – jau ketvirtoji knyga jaunajam skaitytojui.

Ši klasė – galbūt kaip tavo. Joje mokosi 22 mokiniai – galbūt kaip ir tavojoje. Tau, kaip jiems, tikriausiai dažnai atrodo, kad visos dienos vienodai nuobodžios: pamokos, pertraukos, sporto salė, namai, mokykla... Todėl nenuostabu, jei skaitant šią knygą staiga pasirodys, kad štai išvydai pažįstamą veidą, išgirdai pažįstamą balsą. O galbūt... galbūt net sutikai patį save!

Tačiau šioje klasėje mokosi ir Edvinas Kratas – berniukas, kuris daugeliu atžvilgių yra kitoks ir negailestingai pažymėtas likimo. Ir vieną dieną nutinka kažkas, ko niekas nesupranta.

Edvinas Kratas paprasčiausiai dingo. Kas dėl to kaltas? Kodėl taip nutiko? Ar jis sugrįš? Kol vyksta paieškos, tu apsilankysi Edvino klasėje ir išgirsi dvidešimt dvi skirtingas istorijas, kviečiančias tave surasti savo atsakymus į pateiktus klausimus.

Taigi – kur dingo Edvinas Kratas?

POKALBIS SU AUTORE

Istorija „Kur dingo Edvinas Kratas?“ turi, kaip jūs pati sakote, labai konkretų adresatą: septintokai, aštuntokai. Jų paveikslai knygoje labai autentiški, per 22 bendraklasių istorijas atsiskleidžia labai plati visuomenės panorama. Paauglių akimis pamatome ir tėvus, ir jų vertybes, galime kalbėti apie savotiškus žmonių, šeimų socialinius tipus. Iš kur ta autentika?

Tikriausiai iš girdėjimo, iš matymo, iš įsižiūrėjimo. Visi tie dalykai nugula kažkur giliai, sluoksniuojasi tavyje, o atėjus laikui – gražiai iškyla į paviršių. Kur ir kaip tai įvyks – niekada negali žinoti. Taip nutiko ir šios knygos atveju. Tie vaikai tarytum apstojo mane ratu, galvoje ošė jų balsai, kiekvienas su sava istorija... Tik spėk klausytis. Sugautas įspūdis buvo labai stiprus – supratau, kad jei nesiimsiu tuoj pat to užrašyti, prarasiu jaudinančią istoriją. Beje, tai nutiko stotelėje belaukiant autobuso. Gerai, kad jis gerokai vėlavo.

Knygoje mokykla dar „veikia“. Į ją einama, vyksta pamokos, galima bendrauti. Karantino sąlygomis problemų sumažėjo ar padaugėjo? Ar galime laikyti būtent tokio amžiaus žmones ypatingai pažeidžiamais? O gal Edvinui Kratui karantinas – puikus laikas? Ar į mokyklas po karantino grįžę vaikai bus kitokie? Gal geresni? Gal išnyks patyčios? Ar priešingai...

Taip, knygoje mokykla dar „veikia“! Ir tai yra nuostabu. Jei rašyčiau knygą apie mokymąsi karantine nuotoliniu būdu, šios istorijos paprasčiausiai nebūtų. Tai tik įrodo, koks svarbus yra bendravimas, emociniai ryšiai, žodžiai, prisilietimai – visa tai tarytum iškristalizuoja, išgrynina santykius, jausmus. Jaunam žmogui jie būtini, mano galva, tai brandina, kuria asmenybę. Sėdint abipus ekranų visa tai tiesiog prarandama. Kita vertus, tokiam berniukui kaip Edvinas Kratas karantinas gal ir taptų saugia užuovėja – niekas jo neužkabinėtų, neįžeidinėtų, pagaliau tikrai nebūtų įvykę to, kas įvyko...

Vis dėlto esu įsitikinusi, kad pats Edvinas Kratas mieliau kasdien eitų į mokyklą nei slėptųsi už kompiuterio ekrano – jis trokšta surasti draugų, mokytis, bendrauti, tapti pilnaverčiu visuomenės nariu. Taip pat nemanau, kad karantinas pakeis vaikus ar santykius mokyklose. Kitokie jie netaps, nebus nei geresni, nei blogesni. Patyčios taip pat niekur nedings.

Kiekvienam romano veikėjui skirta atskira novelė – su pavadinimu, skirtingu pasakojimo kampu, nuotaika, leksika. Ar tokia pasakojimo forma, kai kalba tarsi visa klasė, o kartu tai labai skirtingi balsai, atėjo iš karto? O gal teko ilgai ieškoti būdo nenuobodžiai, labai įtaigiai sukurti mūsų laikų mokyklos panoramą?

Niekada dirbtinai neieškau vienokio ar kitokio pasakojimo būdo. Užgimusi idėja pati pasirenka, nukreipia, kokiu keliu turiu eiti, kokį pasakojimo būdą turėčiau pasirinkti. Tai nuojautai ir paklūstu. Dažniausiai ji neapvilia. Rašydama „Edviną Kratą“ jaučiau sau pačios mestą iššūkį sukurti dvidešimt du skirtingus balsus, pirmuosius asmenis. Buvo labai įdomu. Vieni vaikų portretai gimė lengvai ir iš karto, istorijos plūste plūdo į mane, regis, vos spėjau jas užrašyti! Kiti, deja, buvo slėpiningesni, tarytum drovesni – prisiartino lėtai, tarytum nepasitikėdami, buvo sunkiai prakalbinami, reikėjo tarytum traukti už liežuvio... Visai kaip tikrovėje sutikti žmonės.

Edvinas sako: „Liūdesys praeina... be to, visada yra muzika“. Kodėl apdovanojate Edviną, pagrindinį romano veikėją, gebėjimu girdėti ir suprasti muziką? Muzika ir Jums svarbi palaikanti jėga?

Turiu prisipažinti, kad Edvinas apie muziką išmano kur kas daugiau už mane. Jis jos kasdien klausosi, ja domisi, netgi pats norėtų rašyti muzikinius kūrinius – tapti kompozitoriumi. Be to, jis yra Michaelo Jacksono fanas. Mano patirtis kur kas kuklesnė, be to, neturiu tokios dovanos, kokią turi jis – įsiklausyti į visus pasaulio garsus kaip į muziką. Neabejoju, kad jis man papasakotų stulbinančių dalykų!

Kodėl Jus traukia dramaturgija? Nesunku pamatyti šį romaną perkeltą į vaizdų pasaulį – dramaturgiškai jis labai stiprus. Teatras mums nesvetimas?

Taip, ko gero, pritarčiau, kad ši mano knyga yra netgi savotiškas parašytas scenarijus ir yra arčiausiai scenos. Dvidešimt du psichologiškai skirtingi personažai savais monologais kuria istoriją – tereikia gero režisieriaus. Visai nesunkiai įsivaizduoju spektaklį pagal šią knygą kokiame nors mokykliniame teatre. Ši knyga paranki dar ir tuo, kad skaitytojas turi galimybę pasirinkti savąjį personažą – labiausiai atitinkantį jo vidinę psichologiją. Vis dėlto nerašiau knygos specialiai scenai. Manau, kad kiekvienoje geroje knygoje, geroje istorijoje nestinga dramatiškumo ir psichologinės įtaigos. O vidinė teksto dramaturgija – rašytojui būtinas įveikti iššūkis.


  • Autorius: Daina Opolskaitė
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094665585

Kiti taip pat domėjosi


2021-05-07

Nuostabi autorė, nuostabi knyga

2021-05-05

Tikrai įdomi istorija, jau vien dėlto, kad iš tiesų tai ne viena, o 22 istorijos vienoje knygoje! :)) Gali pasirinkti, su kuriuo požiūriu sutinki, o koks tau nepriimtinas. Apskritai tai įtraukianti ir lengvai skaitoma knyga. Gera autorė, leiskite daugiau knygų.

Parašykite atsiliepimą apie "Kur dingo Edvinas Kratas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Kur dingo Edvinas Kratas", kurį pristato Daina Opolskaitė. Siūlome ne tik išsamų "Kur dingo Edvinas Kratas" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Daina Opolskaitė. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Kur dingo Edvinas Kratas". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Kur dingo Edvinas Kratas" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Kur dingo Edvinas Kratas" perkama kartu