0

Kur slypi Europos galia?

Internetu: 11,69 €
Knygyne: 12,99 €*
Sutaupote: 1.30 € (11%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Kur slypi Europos galia?


2020-06-30 11.69 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Sima Rakutienė yra Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų daktare, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Regionistikos katedros vedėja. Ji yra publikavusi keletą dešimčių mokslinių ir mokslo populiarinimo straipsnių, knygų skyrių Europos Sąjungos užsienio politikos, ES išorės valdysenos, tarptautinių santykių tematika. Sima Rakutienė viešąjj administravimą ir politikos mokslus studijavo Vytauto Didžiojo ir Suomijos Turku universitetuose. Dėstė intensyvius kursus ir paskaitas Italijos Milano, Bolonijos, Neapolio Federico II, Japonijos Saga, Helsinkio, Lisabonos, Žironos, Turkijos Dogus ir kituose universitetuose. 2013 metais už akademinius laimėjimus jai buvo paskirta Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų stipendija, kurios deka buvo atlikti mokslinių tyrimų vizitai, trumpalaikes stažuotes ES institucijose Briuselyje, Helsinkio, Švedijos tarptautinių santykių institutuose.

"...Monografija <...> - tai Įdomus, reikalingas ir kruopščiai atliktas mokslo darbas, tyrinėjantis, kaip ES kuria ir vykdo savąją užsienio politiką, <...> prisideda prie ES institucinės istorijos rašymo. Socialinės vaidmens teorijos panaudojimas monografijoje, ypač šios teorijos pritaikymas EKP atvejo studijoje, - originalus indėlis į ES studijas. Monografija prisideda prie literatūros apie užsienio politikos kūrimą, nes ji aiškiai parodo, kad tarptautiniuose santykiuose ir užsienio politikos studijose būtina nagrinėti ne tik valstybes, tačiau ir tarptautines organizacijas, ir kitus nevalstybinius veikėjus. Vertingos monografijos dalys, aprašančios didėjančią Europos Parlamento įtaką ES užsienio politikai... Monografija yra geros struktūros, nėra atotrūkio tarp teorines ir empirinės dalies - tai nelengva padaryti panašiose studijose. Autorė puikiai išmano socialinę vaidmens teoriją tarptautinėje politikoje ir sėkmingai ją pritaiko analizuodama ES vaidmenį kaimynystėje (Europos kaimynystes politikos atvejį]."
JAV Džordžijos Gvvinnett koledžo politikos mokslų profesorė Dovilė Budryte

„Monografija parašyta laiku ir ženkliai prisideda prie ES studijų akademinio ir diskusinio puoselėjimo".
VDU politikos mokslų profesorius Šarūnas Liekis

"...monografija struktūriškai ir gan tiksliai atspindi pagrindinius normatyvinius, institucinius ir ekonominius šaltinius ES užsienio politikoje ir jos struktūrinių darinių komponentus. <...> S. Rakutienės parengta monografija atitinka modernius metodologinius kriterijus... Mokslinis darbas turi aiškų konceptualų pagrindą (debatai dėl Europos vaidmens, institucinė ES užsienio politikos galia, ES vaidmuo įgyvendinant EKP]."
Klaipėdos universiteto docentas Jaroslav Dvorak

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu