Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą

Kaina: 10,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-10-31 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą" aprašymas

Penkerius metus Lietuvoje gyvenęs vokiečių istorikas ir miesto antropologas Felix Ackermann ieškojo atsakymų į įvairius klausimus apie lietuvius ir Lietuvą. Knygoje „Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą“ jis atsako į juos tiek sau, tiek mums. Kas vis dar laiko Europą drauge? Ką lietuviai per ketvirtį amžiaus nuveikė su savo taip nelengvai iškovota laisve? Rasti atsakymai į šiuos ir kitus klausimus pranoko daugelį jo lūkesčių. Įvairiomis prasmėmis...


Pasitelkęs skvarbų žvilgsnį, mokslininko smalsumą ir puikų humoro jausmą, autorius analizuoja Lietuvos gyvenimą kaip stebėtojas iš šalies, tačiau kartu ir tas, kuris jau mato ir išgyveno daug ką ir iš vidaus. Jis žinodamas posovietinei visuomenei būdingus ženklus analizuoja viską: nuo valstybės institucijų veiklos, žmonių elgesio, pastatų, iki kalbos ir lietuvio tapatybės.

Kaip šioje šalyje dera užsilikusios posovietinės baimės, nacionalinės tapatybės paieškos ir europietiška svajonė? 


Knygoje „Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą“ autorius autentiškai, taikliai ir įtaigiai kalba apie mus, mūsų šalį ir mūsų gyvenimą. Jis leidžia skaitytojui tarsi kitomis, objektyvesnėmis akimis "iš šalies" pamatyti ir įvertinti tai, ką lietuviai turi, ir tai, ko ie neturi. Aprašęs netikėtą ir itin ryškų šiuolaikinės Lietuvos portretą, jis klausia, tai kaip gi vis dėltomes gyvename – viskas blogai ar viskas liuks?


2011 metais Felix Ackermann su šeima atvyko į Lietuvą iš Berlyno. Jo užduotis buvo patikrinti ar Vokietija turėtų akademiškai paremti Europos humanitarinį universitetą Vilniuje (EHU). Kadangi anksčiau, studijuodamas istorinę miesto antropologiją Baltarusijoje, jis išmoko baltarusiškai, dabar buvo pasiryžęs mokytis lietuviškai. Jo vaikai lietuviškai taip pat mokėsi ir čia buvo auginami kaip tikri Lietuvos patriotai. Viena F. Ackermanno duktė gimė Lietuvoje.

Knygoje taip pat rasite išskirtinį pasakojimą apie tai, kaip Felixas Ackermannas bandė Lietuvoje gauti vairuotojo pažymėjimą. Tai padaryti jam pavyko Utenoje.  Taigi jis teigia esąs dėkingas Regitrai už įdomią pažintį su Lietuvos miestais...


Knyga „Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą“ 2017 metais buvo išleista Vokietijoje, o lietuviškai ją pritaikė ir išvertė istorikas Nerijus Šepetys.„Ši knyga turi būtinai pasirodyti lietuviškai: tokia mintis man stuktelėjo į galvą prieš dvejus metus, vos tik patyrus, kad Felixas ėmėsi rašyti. Dar tiksliai nežinojau, kokią, aišku tik, kad „kažkas apie Lietuvą“. Užtat žinojau, kaip Felixas rašo“.


Nerijus Šepetys, istorikas, knygos vertėjas


Iš vokiečių kalbos vertė Nerijus Šepetys


 


  • Autorius: Felix Ackermann
  • Leidėjas: Lapas
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098198102

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą", Felix Ackermann. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Felix Ackermann su knyga "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Felix Ackermann. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Labai blogai, arba Liuks: 8 pamokos apie Lietuvą" perkama kartu