0

Pirkėjų atsiliepimai

Laikinai jūsų

Kaina internetu: 5,79 €
Kaina knygyne: 15,30 €*
Sutaupote: 9,51 € (63%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-05-31 5.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Laikinai jūsų" aprašymas

Geriausios 2018 metų knygos autoriaus Antano Šileikos šnipų romanas „Laikinai jūsų“ pasakoja apie sudėtingą Lietuvai tarpukario laikotarpį. Autorius sukurią gyvą ir paslaptingą nepriklausomybę kuriančios šalies vaizdą ir užburiantį laikinosios sostinės paveikslą. Lietuviškojo Džeimso Bondo vardo vertas kontržvalgybos viršininkas Justas Adamonis leidžiasi į kovą dėl valstybės ir meilės…

Justas Adamonis – caro armijos kontržvalgybos agentas. Carinės Rusijos griūtis ir Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas leidžia jam grįžti į Tėvynę. Tiesa, grįžimas lydimas nerimo – tėvų seniai nebėra, o seserį jis matė prieš daugybę metų, dar būdamas paauglys. Ką Adamonis ras karą išgyvenusioje ir dabar su lenkų okupacija kovojančioje Lietuvoje? Kaip atrodo jo gimtasis Kaunas, dabar tapęs laikinąja sostine?

Tačiau vos Adamonis spėja išlipti iš traukinio, jis yra pakviečiamas dirbti Lietuvos karo kontržvalgyboje. Adamonis tikėjosi pailsėti ir imtis verslo, tačiau pasirenka padėti pirmus nepriklausomus žingsnius žengiančiai šaliai ir leidžiasi į pavojingus žygius. Netrukus paaiškėja, kad iš naujo viską pradedančioje šalyje naujos valdžios problemos lieka senos ir gerai pažįstamos. Adamonis patenka į politinės korupcijos ir išdavysčių voratinklį.

Justas Adamonis galėtų lengvai dorotis su asmeniniais ir valstybės priešais, išaiškinti užsienio šnipus ir vykdyti pavojingas operacijas, tačiau jam trukdo viena silpnybė. Per karą švelnumo ir meilės pasiilgęs Adamonis pasiduoda antros eilės pusseserės vilionėms. Iš Amerikos su vyru, buvusiu JAV diplomatu, grįžusi pusseserė kelia itin prieštaringus jausmus. Ši aistra gali pakišti koją ne tik Adamonio ateities karjerai, bet ir jo saugumui.

Antano Šileikos romanas „Laikinai jūsų“ – įkvėptas tikrų įvykių. Čia aprašomas Lietuvos tarpukario laikotarpis, kai Vilniuje šeimininkavo lenkai, lietuviai svajojo atgauti Klaipėdos kraštą, o karo kontržvalgybai laikinojoje sostinėje vadovavo Jonas Budrys.

„Puikiai suderintas veiksmas ir turinys. Stilingas, ryškus ir prieštaringas šalies atgimimo metraštis bei trileris, kuris tuo pat metu yra ir meditacija.“
Samantha Harvey, Man Booker premijai nominuota rašytoja

„Šnipai, uždrausta meilė, biurokratinės kliūtys, nuostabūs maisto ir gėrimų aprašymai, stiprios moterys, į neviltį puolę vyrai. Subtilus humoras. Ir galiausiai liūdesys, kurį sukelia amorali kova dėl valdžios.“
David Bergen, rašytojas

Antanas Šileika (g. 1953 m.) – angliškai kuriantis lietuvių kilmės Kanados rašytojas ir literatūros kritikas. Jo memuarų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ Lietuvoje buvo išrinkta geriausia 2018 metų knyga. Romanas apie tarpukario Lietuvos gyvenimą ir kontržvalgybos darbą „Laikinai jūsų“ yra šeštoji autoriaus knyga.

Iš anglų kalbos vertė Kristina Aurylaitė


  • Autorius: Antanas Šileika
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 304
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094791901

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Laikinai jūsų"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Laikinai jūsų", Antanas Šileika. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Antanas Šileika su knyga "Laikinai jūsų" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Laikinai jūsų" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Antanas Šileika. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Laikinai jūsų" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Laikinai jūsų" perkama kartu