0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Laiko tvarka

  • Nuolaida knygai -71%
Kaina internetu: 4,59 €
Kaina knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 10.90 € (71%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Laiko tvarka


2021-08-31 4.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Laiko tvarka" aprašymas

Bestselerio „Septynios trumpos fizikos pamokos" autorius Carlo Rovelli sugrįžo su nauja mokslo populiarinimo knyga „Laiko tvarka“. Tai jaudinantis laiko prasmės tyrinėjimas, peržengiantis visas mūsų suvokimo ribas. Apjungdamas mokslą, meną ir filosofiją, Carlo Rovelli bando išsiaiškinti laiko paslaptį ir kartu kviečia į kerinčią mokslinę kelionę.

Pirmoje „Laiko tvarkos“ dalyje rasime fizikams gerai žinomas temas, tokias kaip laiko kitimas, kryptis, reliatyvumas, Planko laiko konstantos samprata. Antroje dalyje autorius kalba apie galimą pasaulį be laiko, o trečioji yra labiau teorinė. Čia Carlo Rovelli nagrinėja kaip mes suvokiame laiko tėkmę šiame nesenstančiame pasaulyje.

Ar laikas yra realus, ar tiesiog naudingas pokyčių matas? Laikas yra paslaptis, kuri nepaliauja mūsų gluminti. Filosofai, mokslininkai ir poetai ilgai tyrinėjo laiko prasmę, o mokslininkai nustatė, kad jo struktūra skiriasi nuo tos, kurią intuityviai įsivaizduojame. Autorius nevengia cituoti žymių mokslininkų, kalba apie Niutono, Arsitotelio, Einšteino laiko teorijas.

Laikrodžio rodomas laikas, sakė Einšteinas, yra tik iliuzija. Savo bendrojoje reliatyvumo teorijoje (paskelbtoje daugiau nei prieš šimtmetį, 1915 m.) jis teigė, kad laikas greičiau eina esant aukščiau. Taigi, jei žmogus, gyvenęs jūros lygyje, susitiks su savo dvynuku, gyvenusiu kalnuose, jis pastebės, kad jo brolis ar sesuo yra šiek tiek vyresni. Analogiškai ant grindų pastatytas laikrodis veikia šiek tiek lėčiau nei tas, kuris stovi ant stalo. Taigi kuris iš jų rodo realų laiką? Šis klausimas tęsiasi per visą Carlo Rovelli knygą. Autorius klausia, kas yra tikra, kas iš tiesų egzistuoja.

„Laiko tvarka“ aiškina svarbiausius laiko filosofijos ir fizikos pokyčius. Laikas skirtingose vietose teka skirtingu greičiu, praeitis ir ateitis skiriasi kur kas mažiau, nei mes galime pamanyti, o pati dabarties idėja išgaruoja didžiulėje visatoje.

Carlo Rovelli „Laiko tvarka“ tapo „Sunday Times“ bestseleriu, o autorius vadinamas naujuoju Stephenu Hawkingu.

Italų fizikas ir teoretikas Carlo Rovelli (g. 1956) dirbo Italijos, JAV universitetuose. Šiuo metu tęsia mokslinius darbus Prancūzijos Marselio universitete, reguliariai bendradarbiauja su Italijos laikraščiais. C. Rovelli parašė keletą mokslo populiarinimo knygų. Sėkmingiausia, kol kas, yra „Septynios trumpos fizikos pamokos", kuri jau išversta į daugiau nei keturiasdešimt kalbų, teigiama, kad tai yra viena iš sparčiausiai pardavimus auginančių mokslo populiarinimo knygų.

Iš italų kalbos vertė Toma Gudelytė


  • Autorius: Carlo Rovelli
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094664700

Parašykite atsiliepimą apie "Laiko tvarka"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Carlo Rovelli parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Laiko tvarka", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Laiko tvarka" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Laiko tvarka" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Laiko tvarka"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Carlo Rovelli tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Laiko tvarka" perkama kartu