Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Laiškai Hipokampui

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-03-30


2022-10-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Laiškai Hipokampui" aprašymas

Knyga „Laiškai hipokampui“ – išskirtinių tekstų – esė ir dokumentinės prozos rinkinys. Debiutuojančios autorės Lauros Švedaitės proza – šviežio oro gurkšnis lietuvių literatūroje. Rašytojos talentas jau įvertintas net keliomis premijomis.


Knygoje „Laiškai hipokampui“ pateikiamas vertėjos, žurnalistės ir keliautojos Lauros Švedaitės esė bei dokumentinių tekstų rinkinys. Už knygoje publikuojamus tekstus autorė jau yra pelniusi Lazdynų Pelėdos literatūrinę premiją, Kultūros tarybos stipendiją ir laimėjusi Gendručio Morkūno esė konkursą.


Hipokampas – tai seniausia ir giliausiai nugrimzdusi į galvos smegenų vidų smegenų žievės dalis. Hipokampas yra labai svarbi dalis, atsakinga už mokymąsi, atmintį ir emocijų valdymą.


Vienas rumunų chirurgas tikina, kad po mirties hipokampas išlieka aktyvus dar 72 valandas. Vadinasi, jei tik mokėtume, mirus žmogui, mes galėtume išpjauti hipokampą iš jo smegenų ir pagal skleidžiamų impulsų dažnį sužinoti slapčiausias jo paslaptis – lygiai kaip po lėktuvo katastrofos išklausoma juodoji dėžė.


Įvairių žanrų, kupini kultūrinių nuorodų, įvairių socialinių patirčių, netikėtų, filosofinių įžvalgų L. Švedaitės tekstai kalba apie kasdienius, tačiau itin reikšmingus išgyvenimus, susivokimus ir patirtis. Jie atspindi tiek šiuolaikinės visuomenės gyvenimo peripetijas, tiek gilius vidinius pokyčius, pasakoja apie tikras ir vidines keliones.


„Laiškai hipokampui“ – tai istorijos, į kurias nesunku pasinerti – jos tikros ir tikroviškos, iš paprasto gyvenimo su paprastais žmonėmis. Tačiau autorės talentas atsiskleidžia, kai į įprastas istorijas vis nukrenta mintis, pastaba, žinutė ar net eilėraštis – iš pirmo žvilgsnio niekuo nesusiję su tekstu, iš antro – nusakantys visą teksto esmę. Autorė jautriai ir atsakingai pasakoja apie gyvenimą, kartais subtiliai pasitelkdama lengvą, nepiktą ironiją ir atverdama skaitytojui pačią gyvenimo šerdį.


Lina Laura Švedaitė (g. 1989 m.) – vertėja, rašytoja. Studijavo vertimą Vilniaus universitete, vėliau mokėsi Londone, Paryžiuje, Lisabonoje ir Teherane. Yra kelių literatūrinių konkursų laureatė, domisi literatūros ryšiu su kitomis disciplinomis, pati organizuoja savo ir kitų autorių kūrybos skaitymus su muzika ir šokiais. Studijavo šokio terapiją.


„(...) meistriškiausias man atrodo autorės gebėjimas švelniai ir tarsi nepastebimai smogti egzistenciškai nepatogius kirčius apie pasaulį čia ir dabar, atspindint atviras žaizdas ir esamas bei galimas katastrofas, bet kartu vis tiek išlaikant tam tikrą viltį, švelnumą ir artumo siekio motyvą.“

Teklė Kavtaradzė, rašytoja, dramaturgė ir scenaristėKiti taip pat domėjosi


2019-03-30

Parašykite atsiliepimą apie "Laiškai Hipokampui"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Laiškai Hipokampui", Lina Laura Švedaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Lina Laura Švedaitė su knyga "Laiškai Hipokampui" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Laiškai Hipokampui" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Lina Laura Švedaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Laiškai Hipokampui" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Laiškai Hipokampui" perkama kartu