0

Laiškai iš svetimų karų

  • Nuolaida knygai -23%
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 12,85 €*
Sutaupote: 2.86 € (23%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Laiškai iš svetimų karų

  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15X21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 279
  • ISBN ar kodas: 9786094051913

2021-03-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Laiškai iš svetimų karų" aprašymas

1898 metų Ispanijos-JAV karas
1899-1902 metų Filipinų-JAV karas
JAV dalyvavimas 1900-ųjų tarptautinėje invazijoje į Kiniją
Pirmieji karai, kuriems didelį dėmesį skyrė JAV lietuvių spauda
Karai, atvėrę duris išeiviams į JAV armiją

Pirmojoje knygos "Laiškai iš svetimų karų" dalyje nagrinėjama lietuvių spaudos reakcija į šiuos karus - kaip remdamasi įvairių šaltinių informacija ji atskleidė šių konfliktų užuomazgas ir jų eigą. Lietuviškų laikraščių redaktoriai neretai kritiškai vertino JAV spaudos bei politikų poziciją nepriklausomybės siekusių šalių atžvilgiu, o JAV veiksmus lygino su Rusijos politika Lietuvoje. Šios publikacijos - vienos lietuviškos tarptautinės žurnalistikos ištakų. Be to, spauda atspindėjo karų įtaką JAV ir išeivių gyvenimui, lietuvių požiūrį į juos, informavo apie išėjusius į karą tautiečius, jų likimus.

Antrąją knygos "Laiškai iš svetimų karų" dalį sudaro išeivių spaudoje skelbti JAV armijoje tarnavusių lietuvių laiškai (išimtis - du į Rusijos armiją paimtų ir Kinijoje kariavusių lietuvių laiškai lietuviams - JAV kareiviams). Laiškai atskleidžia, kas lietuvius atvesdavo į JAV armiją, ką jie išgyveno egzotiškose šalyse, mūšiuose žvelgdami mirčiai į akis ir laidodami žuvusius draugus, išėjus kautis už pavergtų tautų laisvę ir galop supratus, kad ne už tai kaunasi. Šie laiškai - bene pirmieji mus pasiekę liudijimai skaudžios patirties, kokią išgyvendavo lietuviai svetimų armijų gretose kariaudami svetimuose karuose.

"Asz nevelyju nė vienam lietuviui į Amerikos kariauną pasiduoti, jei tik kokiam tinginiui ar girtuokliui, kurie tada pažintų, kaip ant svieto gyventi."
Juozas Vosylius, Pekin, 1900 rugsėjo 13 d.

"Noriu atsiszaukti į savo brolius lietuvius ir persergėti juos, idant savo valia nieku budu nepasiduotų j Amerikos kariuomenę, nes aukso kalnų czia neras, o ras tik vargą ir pavojų ant kiekvieno žingsnio."
Stasys Karasiejus, Tong Chiv, 1900 gruodžio 8 d.

Parašykite atsiliepimą apie "Laiškai iš svetimų karų"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie karą

Remigijus Misiūnas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Laiškai iš svetimų karų, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Laiškai iš svetimų karų aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Laiškai iš svetimų karų už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Laiškai iš svetimų karų? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Remigijus Misiūnas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Laiškai iš svetimų karų" perkama kartu