0

Laisvės sūnus Tadas Kosciuška

  • Nuolaida knygai -74%
Kaina internetu: 3,49 €
Kaina knygyne: 13,19 €*
Sutaupote: 9.70 € (74%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Laisvės sūnus Tadas Kosciuška

  • Leidėjas: Algimantas
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 168
  • ISBN ar kodas: 9786094230233

2020-10-31 3.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Laisvės sūnus Tadas Kosciuška" aprašymas

"Laisvės sūnus Tadas Kosciuška" - Lietuvos diplomatės, ambasadorės Valentinos Zeitler penktasis istorinis romanas.

Knyga apie Tadą Kosciušką grąžins skaitytoją į sudėtingą Lietuvai laikotarpį – XVIII a. pabaigą – XIX a. pradžią, kai Rusija su agresyviais kaimynais – Prūsija ir Austrija okupavo ir pasidalino jungtinės Lenkijos ir Lietuvos valstybės (ATR – Abiejų Tautų Respublikos) teritoriją. Patriotai mėgino sustabdyti ATR okupaciją, 1794 m. surengė sukilimą prieš carinę Rusiją. Jam vadovavo Tadas Kosciuška.

Gimė T. Kosciuška 1746 metais LDK (dab. Baltarusijos teritorijoje), nepasiturinčio bajoro šeimoje. Anksti netekęs tėvo, motinos buvo išleistas į Varšuvos kadetų korpusą, kuris rengė Abiejų Tautų Respublikos armijos karininkus. Tęsė mokslus Prancūzijoje. Juos baigęs jaunas karo inžinierius tėvynėje tarnybos negavo ir iškeliavo į JAV. Ten jis sėkmingai kovojo JAV nepriklausomybės kare kartu su Dž. Vašingtonu.

Karui pasibaigus, gavęs brigados generolo laipsnį, gausiai apdovanotas, grįžo į Europoą. 1794 m. pradžioje, prasidėjus sukilimui prieš Rusiją, T. Kosciuška pakviestas būti sukilimo vadu. Carinės Rusijos kariuomenei malšinant sukilimą, sužeistas ir pateko į nelaisvę, kalėjo Petropavlovsko tvirtovėje, paleistas 1796 m. Gyveno JAV, Prancūzijoje, Šveicarijoje. T. Kosciuška mirė Šveicarijoje 1817 m. Solothurno mieste.

Šios knygos "Laisvės sūnus Tadas Kosciuška" autorė, dirbdama Lietuvos ambasadore Šveicarijos Konfederacijoje, turėjo galimybių patyrinėti T. Kosciuškos pėdsakus Alpių šalyje paskutiniaiais jo gyvenimo metais.

T. Kosciuška visą gyvenimą save laikė LDK piliečiu – lietuviu. Palaidotas Krokuvoje, Vavelio katedroje. Jo vardu pavadintos gatvės ne tik Lietuvoje, Lenkijoje, bet ir JAV, aukščiausias Australijos kalnas. 2017-ieji T. Kosciuškos 200-osios mirties metinės, - paskata prisiminti iškilų mūsų krašto patriotą.

Parašykite atsiliepimą apie "Laisvės sūnus Tadas Kosciuška"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Nuotykių ir istoriniai romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Laisvės sūnus Tadas Kosciuška, kurią skaitytojams dovanoja Valentina Zeitler. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Valentina Zeitler su knyga Laisvės sūnus Tadas Kosciuška jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Laisvės sūnus Tadas Kosciuška patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Valentina Zeitler. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Laisvės sūnus Tadas Kosciuška palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Laisvės sūnus Tadas Kosciuška" perkama kartu