Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lapok, aspidistra!

Kaina: 12,79 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-14 Dainora

Dar vienas George Orwell šedevras


2022-10-31 12.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lapok, aspidistra!" aprašymas

George Orwell daugeliui literatūros mylėtojų pažįstamas kaip populiarių ir įtaigių antiutopijų „Gyvulių ūkis“ ir „1984-ieji“ autorius. Knygoje „Lapok, aspidistra!“ rašytojas pasakoja apie jauną poetą, kuris metė iššūkį kapitalizmui. Per vidinę veikėjo dramą rašytojas vaizduoja godulio valdomos visuomenės ydas. Romano veikėjas atspindi ir paties George Orwell patirtį.

„Lapok, aspidistra!“ – socialinė kritika, pasižyminti kandžiu autoriaus stiliumi. Knygoje nagrinėjamos problemos šiandien yra taip pat opios, kaip ir 1936-tais metais. George Orwell turėjo toliaregišką ir gilų žvilgsnį.

Pagrindinis veikėjas Gordonas yra jaunas poetas, kuris vedinas idealistinių pažiūrų nusprendžia atsisakyti darbo reklamos agentūroje, savo socialinio statuso bei to, ką vadina „nuobodžiu gyvenimu“. Jis apsigyvena skurdžiausiame Londono rajone, uždarbiauja beverčių knygų knygyne ir pagrindinį dėmesį skiria savo kūrybai. Poetas skursta, vaikšto apdriskęs, ką tik gali užstato lombarde. Gordonas greitai pamato, kad jo maištas prieš sistemą visiškai niekam neįdomus ir tenka iš naujo klausti, prieš ką gi jis kovoja?

George Orwell romane „Lapok, aspidistra!“ negailestingai pirštu beda į mūsų visuomenės ydas, lyg epidemija pasklidusį godulį ir socialines manipuliacijas dėl pinigų. Autoriaus aprašymai įtaigūs. Skaitytojas lengvai pajus pigių landynių ir barų dvoką, alkio jausmą ir kitas skurdo grimasas. Rašytojui pavyko perteikti nuolatinio bado kankinamo žmogaus jausmus bei jo vidinius ir išorinius pokyčius. Keliamas klausimas, ar norint sukurti gerą kūrinį būtina kentėti nepriteklių ar kitokius vargus? Ar sotus ir laimingas menininkas gali kurti?

Aspidistra, stovinti ant kiekvienos vidutinės klasės britų namų palangės, šiame romane simbolizuoja „normalų“ gyvenimą, kurio atsisakė ar bandė atsisakyti jaunasis idealistas.

George Orwell (1903-1950) – žymus britų rašytojas, žurnalistas. Visame pasaulyje autorių išgarsino antiutopija „1984-ieji“ ir antistalininė satyra „Gyvulių ūkis“. Romanai „Dienos Paryžiuje ir Londone“ ir „Lapok, Aspidistra“ iš dalies aprašo paties rašytojo patirtį. George Orwell taip pat skurdo, badavo ir gyveno prasčiausiose landynėse bei nakvynės namuose.

Iš anglų kalbos vertė Arvydas Sabonis

Rekomenduojame knygą įsigyti internetu ir taip papildyti kokybiškos literatūros kolekciją. Pirkti online siūlome įvairių žanrų ir siužetų knygas, o akcijų ir išpardavimų metu daugelis jų kainuoja pigiau. Jei sunku išsirinkti, visada pasidomėkite atsiliepimais ir apžvalgomis. Taip pat įvertinkite turinį ir apimtį: atsižvelkite į puslapių skaičių, trumpus aprašymus, santraukas bei ištraukas.Kiti taip pat domėjosi


2021-06-14

Dar vienas George Orwell šedevras

2021-06-07

Romanas yra tarsi „1984“, tezių romanas. Autorius pasiryžo mums labai detaliai pavaizduoti Gordono gyvenimo monotoniją ir puslapį po puslapio pasakoja, kiek pinigai valdo kiekvieną jo „herojaus“ gyvenimo akimirką, nepaisant beviltiško bandymo išsivaduoti iš sistemos.

Parašykite atsiliepimą apie "Lapok, aspidistra!"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lapok, aspidistra!", Džordžas Orvelas (George Orwell). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Džordžas Orvelas (George Orwell) su knyga "Lapok, aspidistra!" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lapok, aspidistra!" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Džordžas Orvelas (George Orwell). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lapok, aspidistra!" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lapok, aspidistra!" perkama kartu