0

Laukinė kadagio širdis

  • Nuolaida knygai -81%
Kaina internetu: 2,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 12.00 € (81%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Laukinė kadagio širdis

  • Leidėjas: Homo liber
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9786094460913

2020-10-31 2.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Laukinė kadagio širdis" aprašymas

Vanessa Roggeri gimė ir augo Sardinijoje, Kaljario mieste, kur baigė tarptautinių santykių studijas. Močiutės pasakojimai apie stebuklingą ir paslaptingą senovės Sardiniją paliko neišdildomą pėdsaką autorės atmintyje. Ši atmintis paskatino rašyti ir išsaugoti gyvybės siūlą, jungiantį su beveik prarasta magiškosios Italijos salos praeitimi.


"Surinkau visas istorijas, kurias man pasakodavo mano seneliai ir kurias šiandien prisimenu su nostalgija. Užaugau su šiais pasakojimais apie cogas, apie nuragių fėjas ir t. t., šiandien tokias istorijas laikytume fantastinėmis arba priskirtume tautosakai, tačiau mano seneliams, anksčiau ir mano proseneliams, tai turėjo kitokią prasmę. Jie iš tiesų jomis tikėjo ir sakė, jog patys jas išgyveno. Mano prosenelis iš tikrųjų šaudė medžiokliniu šautuvu į tuos, kurie, jo manymu, buvo gnomai ir naktį įsiverždavo į namus, kad pavogtų puode išvirtus lęšius!"

Iš interviu su autore, išspausdintame pirmajame knygos leidime: Vanessa Roggeri. Cuore selvatico del ginepro, 2013 Garzanti Libri, Milano.


„Mano senelis šaudė į gnomus, o močiutės kaimynė buvo coga – ragana. Ir tai ne pasaka – tai mano Sardinija“, – sako romano „Laukinė kadagio širdis“ autorė Vanessa Roggeri.


Dangų plėšant žaibams ir griaudžiant perkūnijai, Zarų šeimoje gimsta septintoji dukra, kurios atėjimo į šį pasaulį niekas nelaukė. Gimdama ji atsinešė ir prakeiksmą būti coga – ragana. Norėdama išvengti gėdos ir gresiančių nemalonumų, šeima nutaria atsikratyti ką tik gimusios mergytės, tik ne vyriausioji dukra Liucija...


Ši intriguojanti, kupina mistikos istorija "Laukinė kadagio širdis" glaudžiai susijusi su Sardinijos senaisiais papročiais ir tikėjimais. Kaip sako Vanessa Roggeri, raganomis, gnomais, nužiūrėjimais ir kitokiais paslaptingais dalykais dar ir dabar tikima Sardinijos kaime. Ji nuo mažens iš savo senelės girdėjo daug šiurpių istorijų, ir tas dialekto skambesys, močiutės veido išraiška ir jos sunertos rankos įspaudė atmintyje gilų pėdsaką.

Pagrindiniai romano personažai – moterys: stiprios ir nuolankios, aistringos ir pasiaukojančios.


Iš italų kalbos vertė Eglė Kupšytė

PROLOGAS


NAMAS SU įgriuvusiais stogais buvo didžiulis. Kiemelyje eiti trukdė aukštos ir tankios piktžolės. Aš, mano vyresnysis brolis ir jaunesnioji sesuo prie aukštų pagrindinių vartų nustėrę beviltiškai dairėmės vienas į kitą. Prieš išvykdami dar nebuvome nutarę, ką darysime su gimtaisiais mūsų motinos namais. Troškome pamatyti vietą, kur ji gimė ir augo, pajusti, ar motinos gyvybė dar teberusena šiame name po jos mirties. Bet dabar, išvydę griūvantį namą, netikėtai sutrikome ir pajutome tuštumą, lyg ši kelionė būtų netekusi prasmės.

Įšokau į piktžolių šabakštyną ir tekina nubėgau prie durų, nedrįsdama ilgiau pasilikti tamsioje žolynų gilumoje. Viešpatavo likimo valiai paliktų namų ramybė, tokia gūdi tyla, kad ausyse girdėjau tik savo širdies plakimą. Pabandžiau įsivaizduoti savo motiną, kai ji dar buvo maža mergaitė ir žaidė namuose, kurie anuomet garsėjo turtais ir grožiu. Netikėtai išsibarstę vaikystėje girdėtų pasakojimų fragmentai materializavosi įgydami formą. Kai buvome vaikai, mano motina mėgdavo pasakoti įvairias istorijas. Jos akimis regėjau visą pasaulį, o jos dieviškas balsas apraizgydavo mane plonyčiu svajonių tinklu. Tik užaugusi ir išnirusi iš vaikystės prieblandų supratau, kad tai nebuvo tik fantazija; kur kas skaudesni ir tikresni dalykai pynėsi šiose istorijose. Kai kas svarbaus, susiję su mano motinos gyvenimu. Dalykai, kuriuos tik dabar pradėjau iš tiesų suprasti.

Tarsi sušildyta ir sustiprinta šios tiesos, pažvelgiau į rimtą savo brolio veidą ir ašarų priplūdusias sesers akis. Jei kas nors šią akimirką būtų mane matęs, tikriausiai būtų pamanęs, jog nepriklausau šiai šeimai, dar daugiau, kad nesu Liucijos Žaros dukra, nes mano veide pasirodė šypsena.

Paskutiniais gyvenimo metais mano motina ne sykį kartojo, kad namas Bagintu miestelyje buvo jos žemiškasis palikimas mums, vaikams. Įsikalė šią mintį į galvą, lyg tai būtų buvęs didžiausias jos turtas; ji nė nenutuokė, kad mums jau buvo perdavusi kai ką daug vertingesnio.

Ne, Liucijos palikimas buvo ne tas tuščias namas. Tik ilga ir varginanti kelionė į šį užmirštą kaimelį padėjo mums suprasti, kad visos jos istorijos, tvirčiausios ir drąsiausios moters pamokymai, buvo pati vertingiausia dovana. Tai tos pačios istorijos, kurias šiandien pasakoju savo vaikams, o vieną dieną jie pasakos savo vaikams, tik taip mus jungiantis nematomas siūlas niekada nenutrūks.

Parašykite atsiliepimą apie "Laukinė kadagio širdis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Laukinė kadagio širdis, kurią skaitytojams dovanoja Vanessa Roggeri. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Vanessa Roggeri su knyga Laukinė kadagio širdis jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Laukinė kadagio širdis patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vanessa Roggeri. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Laukinė kadagio širdis palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Laukinė kadagio širdis" perkama kartu