Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)

Kaina: 11,29 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-31 11.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)" aprašymas

DRĄSŪS. NEPALENKIAMI. MAIŠTAUJANTYS.

MŪSŲ GYVENIMŲ ETIUDAI PRIEŠ SOVIETŲ SĄJUNGOS GRIŪTĮ IR PO JOS (1980 –1991)

Kažkada, vos prieš trisdešimt metų, gyvenome kitoje realybėje – už geležinės uždangos. Už sienos, kurią reikėjo sugriauti.

Be abejonių, girdėjote legendinį „Pink Floyd“ albumą The Wall. Jis ir pasufleravo knygos pavadinimą „Laužytojai“. Juk tiesa, kad griauti galima ir nepastebimai, tarsi nekaltai. Kūrėjai, neformalai, savotiški disidentai, tada dvidešimtmečiai–trisdešimtmečiai, nešę žinią apie kūrybos ir vidinę laisvę. Neformalūs vėlyvojo sovietmečio lyderiai – nenuoramos ir neprisitaikėliai. Jie kūrė ir elgėsi kitaip – maištingai, pasikliaudami intuicija, o ne tuomete sovietine ideologija.

Arnoldas Lukošius, Aidas Giniotis, Arūnas Valinskas, Saulius Urbonavičius-Samas, Oskaras Koršunovas, Algis Ramanauskas, Algirdas Kaušpėdas.

Trumputės istorijos-etiudai atskleidžia ne tik tuometį žymių žmonių gyvenimą, iliustruotą iškalbingomis nuotraukomis ir išsamiais istoriko Valdemaro Klumbio komentarais apie to meto realybę, bet ir subkultūras, nerašytas institucijų taisykles bei daugelį sovietų laikais, paskui ir pirmaisiais nepriklausomybės metais įsišaknijusių visuomenės normų.

Prisimenant laikus, kai:

Džinsai buvo ne tik kieta, bet ir protestas prieš tuometę pilką sistemą.
Teko paminti principus ir tapti komjaunuoliu.
Vengriški žirneliai „Globus“ ar jaučio liežuvis per šventes rodė aukštą statusą.
Pirmasis išsvajotas magnetofonas „Majak“ malšino vakarietiškos muzikos alkį.
Intymūs jausmai kunkuliavo paslėpti giliai po antklode.
Nuožmion gladiatorių kovon stodavo pankai ir montanos.
Per pamokas po stalu rusiškai skaitėte Jacką Kerouacą, nes buvo įdomiau už Žemaitę.

Tėvų sandėliukuose po storu dulkių sluoksniu saugomos kasetės, plokštelės ir knygos... Kodėl jomis neatsikračius? Tačiau maištingą jaunystę primenantys sentimentai ima viršų.

„Šioje knygoje norisi tapyti rašant, kad skaitant būtų užuodžiami mediniai mokyklos suolai, matomos atsilupusios baseino plytelės ar girdimas gitaros brązgėjimas sandėliuke. Laikai, kai visko trūko ir visko norėjosi, o ore tvyrojo nuotaika, kad netrukus įvyks kažkas didelio ir nesustabdomo.“
Rita Valantytė


  • Autorius: Rita Valantytė
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 328
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090148457

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Rita Valantytė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rita Valantytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Laužytojai. Mūsų gyvenimų etiudai prieš Sovietų Sąjungos griūtį ir po jos (1980–1991)" perkama kartu