⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas

4.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-12-07 Arūnas


Šiuo metu neparduodama

2022-12-31 4.79 SoldOut

Knygos "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas" aprašymas

Humanitarinių mokslų daktaras Tomas Balkelis mokslinį darbą ilgai dirbo užsienyje, tačiau Lietuva visuomet buvo jo tyrimų objektas. Knygoje „Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas“ jis analizuoja laikotarpį, kai mūsų šalis išgyveno karą ir jam pasibaigus kūrė nepriklausomybę.

Knyga „Lemtingi metai“ pirmiausia pasirodė anglų kalba ir buvo išleista Oksfordo universiteto leidykloje. Čia atskleidžiama Lietuvos istorija nuo Pirmojo pasaulinio karo pradžios iki 1923 metų. Šios knygos išskirtinumas, kad joje nesiremiama politinio elito patirtimi, čia aptariamas laikotarpis atskleidžiamas per ūkininkus, karo šauktinius, savanorius, šaulius, belaisvius – pasakojami jų išgyvenimai, pristatomos paprastų šalies gyventojų patirtys.

Tomas Balkelis pasakoja apie karo keičiamus gyvenimus ir tranformuojamą visuomenę. Jis analizuoja karo padarinius moderniajai lietuvių ir kaimyninių tautų tapatybei, aptaria, kaip užsitęsę konfliktai paveikė valstybingumą. Autorius leidžiasi į įdomią ir reikšmingą kelionę, kurioje ieško atsakymų į sudėtingiausius lietuvių tautos tapatybės klausimus. Knygoje „Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas“ nemažai skiriama dėmesio epizodams, kurie iki šiol buvo menkai aptarti ir nagrinėti, o kartais ir mažai žinomi – carinei evakuacijai, vokiečių okupacijai, revoliucijai, bolševikų invazijai, terorui prieš civilius gyventojus, nepriklausomybės kovoms ir gyventojų mobilizacijai.

Knyga „Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas“ skiriama tiek Vakarų, tiek Rytų Europos skaitytojams, norintiems geriau suvokti, kokią įtaką karas padarė Lietuvai ir etninei lietuvių tapatybei, kokia apskritai yra karo reikšmė ir ilgalaikis palikimas atskirų žmonių bei visos tautos gyvenime.

Tomas Balkelis (g. 1970 m.) – istorikas, humanitarinių mokslų daktaras. Gimė Lazdijuose, baigęs mokyklą studijavo Vilniaus universitete. Čia gavęs bakalauro laipsnį, magistro siekė Brandeis universitete JAV. Istorijos mokslų daktaro disertaciją apsigynė Toronto universitete Kanadoje 2004 metais. Gavęs daktaro laipsnį dirbo Mančesterio ir Notingemo universitetuose Didžiojoje Britanijoje, vėliau dirbo Europos tyrimų tarybos podaktarinių studijų tyrėju Dublino Kolegijos universitete, vadovavo projektui Vilniaus universitete, buvo vizituojantis mokslininkas Stanfordo universitete. Nuo 2016 m. dirba Lietuvos istorijos institute, o nuo 2018 m. yra COST programos ekspertas.

Autorius Tomas Balkelis domisi nacionalizmu, istoriniais mitais, priverstinės migracijos, karo temomis. Jo pirmoji knyga The Making of Modern Lithuania (2009) atskleidė ankstyvąją lietuvių tautinio judėjimo istoriją.

"Ilgai laukėme anglų kalba publikuoto lietuviškojo požiūrio į Pirmąjį pasaulinį karą, paremto išlikusiais lietuviškais istoriniais šaltiniais. Tomas Balkelis galiausiai jį mums pateikė. Tačiau gavome daug daugiau, mat vokiečių okupacija tėra šios knygos atskaitos taškas. Iš tikrųjų T. Balkelis parodo ne vien tai, kaip vokiečių įtakos veikiamos gimė institucijos ir politinės minties kryptys, lėmusios moderniosios Lietuvos atsiradimą. Jis atskleidžia, kaip Sovietų ir lenkų okupacijos bei tarpusavio kovos šiame smurto sūkuryje padėjo sukurti karingą ir turinčią giliai etninę tapatybę Lietuvą."
Anoniminis recenzentas, Oksfordo universitetas


  • Autorius: Tomas Balkelis
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 350
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663734

Kiti taip pat domėjosi


2021-12-07

Parašykite atsiliepimą apie "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Pirmasis pasaulinis karas

Tomas Balkelis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Tomas Balkelis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 m. Karas, revoliucija ir tautos gimimas" perkama kartu