0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Levas lietuvių pasakose ir dainose

Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 6,99 €*
Sutaupote: 1.00 € (15%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-01-31 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Levas lietuvių pasakose ir dainose" aprašymas

Jono Basanavičiaus monografija „Levas lietuvių pasakose ir dainose“ – stambi studija lietuvių folkloristikoje, parašyta entuziasto tautosakininko. Knyga apie levus (liūtus) skyla į dvi dalis. Pirmoji (iki XII skirsnio) – skirta pateikti pasakojamosios tautosakos tekstus (IV–X skirsniai). Be to, dar skelbiama lietuvių kalbos duomenų, tautodailės pavyzdžių, tautinės vaistininkystės faktų. Antrąją pusę sudaro J. Basanavičiaus atlikti tyrinėjimai, kitų tautų folkloro, mitologijos duomenys, reikalingi lyginimams, istorinės, kultūrinės įžvalgos, susijusios su nagrinėjama problema. Analizuojami tautodailės vaizdiniai ir pasakos, kuriose minimas liūtas (XII–XV skirsniai). Iš daugybės tekstų atsiskleidžia labai įvairus liūto paveikslas. Supažindinęs su Europoje gyvuojančiomis teorijomis, autorius bando jų akiratyje aiškinti lietuvių medžiagą. Lyginimui pasitelkia ne tik tekstus iš pasakų rinkinių, bet ir žinias, gautas iš žymesnių folkloristų. J. Basanavičius aptaria analizuojamų kūrinių santykį su Ezopo pasakėčiomis (XVI skirsnis). Tolesni trys skirsniai (XVII–XIX) – labiau kultūrologinio pobūdžio. Aptariama, kokią įtaką galėjo turėti žvėrynai lietuviams pažinti liūtus. XX skirsnis skirtas dainų analizei. Veikale toliau plėtojama trakų-frigų teorija. Tyrinėdamas levo paveikslą lietuvių pasakose, autorius atliko didžiulį komparatyvistinį tyrimą, išryškinantį skirtingus vaizdinių klodus – tikroviškąjį ir fantastinį. Tai – didžiulis lyginamasis lietuvių pasakų tyrinėjimas, nusidriekęs į dešimtis įvairių tautų pasakų rinkinių, palydimas gausių kultūros istorijos, meno, religijos duomenų.Parašykite atsiliepimą apie "Levas lietuvių pasakose ir dainose"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie tautosaką

Jonas Basanavičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Levas lietuvių pasakose ir dainose", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Levas lietuvių pasakose ir dainose" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Levas lietuvių pasakose ir dainose" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Levas lietuvių pasakose ir dainose"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Jonas Basanavičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Levas lietuvių pasakose ir dainose" perkama kartu