⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus

Kaina: 8,79 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 8.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus" aprašymas

Knygos autorius Alfredas Erichas Sennas knygoje „Lietuva 1940: revoliucija iš viršais“ nagrinėja istoriografijoje labiausiai paplitusias Lietuvos 1940 m. įvykių interpretacijas. Remdamasis šia tema rašiusių istorikų veikalais, archyvų dokumentais bei tų įvykių dalyvių liudijimais, jis įtikinamai parodo, kad Lietuvos įjungimo į SSRS procesą suplanavo Maskva, o jos planus Lietuvoje kruopščiai vykdė įgaliotasis atstovas Dekanozovas, į šalies sovietizavimą įtraukęs vietos komunistus. Detaliai nagrinėjami įvykiai nuo Molotovo–Ribbentropo pakto pasirašymo iki Lietuvos paskelbimo sovietine respublika.
1940 m. birželio mėn., kai nacių kariuomenė žygiavo į Paryžių, sovietų Raudonoji armija įžengė į Lietuvą, Latviją ir Estiją; po septynių savaičių SSRS aneksavo Lietuvą. Pusę šimtmečio sovietų istorikai atkakliai teigė, jog šios trys respublikos pačios pasiprašė, kad jas inkorporuotų į Sovietų Sąjungą. Dabar atsirado galimybė atidžiau panagrinėti tų neramių laikų įvykius.
Alfredas Erichas Sennas, knygų apie Lietuvos valstybės kūrimąsi 1918–1920 m. ir jos nepriklausomybės atkūrimą 1988–1991 m. autorius, pateikė įdomią sovietų įvykdyto užgrobimo ataskaitą, sugretindamas senojo režimo irimą bei žlugimą ir naujosios – sovietų – valdžios įvedimą. Aptardamas istoriografiją ir gyvąją atmintį apie įvykius jis vartoja sukčiaujamo žaidimo („kur paslėptas žirnis“) vaizdinį: dėmesys sutelkiamas į tariamą „nekomunistinę“ vyriausybę, o tuo metu karinės okupacijos sukurtomis šiltnamio sąlygomis Maskva pakerta nepriklausomų institucijų veiklą ir iš viršaus primeta revoliuciją.
Alfredas Erichas Sennas yra Viskonsino universiteto Medisone (JAV) profesorius emeritas ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius adjunktas. Be veikalų apie Lietuvą, jis parašė knyga


  • Autorius: Alfred Erich Senn
  • Leidėjas: LGGRTC
  • Išleidimo metai: 2009
  • Knygos puslapių skaičius: 408
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986757993

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus", Alfred Erich Senn. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alfred Erich Senn su knyga "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alfred Erich Senn. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus" perkama kartu