0

Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų

5.0
(6 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
2019-11-04 Cha Cha

Jau senai įtariau, kad kažkas su Lietuvos istorija negerai. Ši puiki knyga patvirtino. Perskaitėme visa šeima ir draugai. Ačiū autoriui.

Informacija

Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 416
  • ISBN ar kodas: 9786094663000

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Lietuvos šimtmetis tapo puikia proga lietuviams geriau pažinti save: savo būdą, tradicijas, įpročius ir papročius. Knygoje „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ jos autorius Gediminas Kulikauskas detaliai pasakoja apie prieš šimtą metų gyvenusių mūsų prosenelių kasdienybę. Nors lyginant su šiandiena, matyti daug skirtumų, ar iš tiesų daug kas pasikeitė? Kokie dalykai suleido gilias šaknis tautiečių elgsenoje ir išliko iki šiol? Kaip ii kiek senovinio tautinio charakterio bruožai daro įtaką šių dienų gyvenimui?

Vasara buvo labai lietinga, pernai – labai sausa, o užpernai javus apsėdo kenkėjai. Emigruoja kas netingi – ne tik jauni kraunasi lagaminus, bet ir vyresni juda geresnio gyvenimo link. Sunku tvarkytis su kontrabanda ir paplitusiu alkoholizmu? Ne, tai ne šiandienos portalų ir laikraščių antraštės, o prieš šimtą metų aktualūs lietuviui klausimai. Daugelį šių dienų lietuvio savybių galima atpažinti anuomet gyvenusių žmonių papročiuose, poelgiuose ir mąstymo būde.Gediminas Kulikauskas knygoje „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ pasakoja, kaip carinės ir smetoninės Lietuvos žmonės reagavo į verslą ir amatus, koks buvo požiūris į mišką, žemę ir emigraciją, kokie buvo mitybos ir higienos įpročiai. Nuo knygnešystės fenomeno iki lauko tualetų atsiradimo ir kalbos tvarkymo reikalų, nuo alkoholio prekybos reguliavimo būdų iki "mūšių dėl paminklų"... Šioje įvykių ir faktų kronikoje pateikiamas Lietuvos paveikslas turi nemažai panašumų su šiandienos tikrove.

Dažnai manoma, kad daugybę įpročių ir nuostatų suformavo sovietmetis, tačiau Gediminas Kulikauskas atskleidžia, kad kai kurie jų – ne mūsų tėvų ir senelių, bet prosenelių kartos palikimas. Individualizmas ir smulkmeniškas tarpusavio bylinėjimasis, nepasitikėjimas valdžia ir ilgaamžės kontrabandos tradicijos šaknys – visa tai fiksuojama dar carinės Rusijos metais.


"Šiandien mūsų valstybėje tolydžio tirštėjant nevilties atmosferai, kai kalbama net ne apie empatijos stoką, o apie bendruomeniškumo atrofiją, tos senųjų laikų viltys atrodo ypač naivokai.


Tačiau dera prisiminti, jog ir tuomet naujojo amžiaus iššūkiai daugeliui buvo sunkiai suvokiami ir pakeliami, o permainos lydimos dūsavimų ir dejonių choro.


Ir čia, matyt, svarbiausia atskirti skausmą, kai tiesiog krinta sena ir auga naujojo pasaulio oda, nuo chirurginės operacijos reikalaujančio piktybinio auglio skausmo. Kol nevėlu."Knygos autorius Gediminas Kulikauskas domisi kasdienybės istorija, nuolat publikuoja straipsnius istorijos temomis spaudoje.  „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ - Lietuvos muitinėje dirbančio rašytojo ketvirtoji knyga. Anksčiau sekusios „Apelsinų kontrabanda“, „Elektros boikotas“ ir „Respublika prieš Maskvą“ jau susilaukė didžiulio susidomėjimo.
2019-11-04

Jau senai įtariau, kad kažkas su Lietuvos istorija negerai. Ši puiki knyga patvirtino. Perskaitėme visa šeima ir draugai. Ačiū autoriui.

2019-09-10

Labai patiko.

2019-07-29

Puiki knyga. Rekomenduočiau kiekvienam kas nori save geriau pažinti. Piešiamas labai tikslus lietuvio paveikslais, puikiai tinkantis ir atitinkantis šiandienos tautinį mentalitetą. Galima daug pasimokyti ir nekartoti to kas veda prie tautinės stagnacijos, geresnio gyvenimo perspektyvų ir savo potencialo ribojimo.

2019-06-09

Dar neteko skaityt tokių istorijos knygų. Liūdna, bet tiesi.

2018-11-23

Smagi ir informatyvi knyga, labiau supratau kodel lietuviai vienaip ar kitaip elgiasi;)

2018-06-19

Graži ir įdomi knyga, geras istorijos kursas.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu