0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų

5.0
(7 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 15,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-11-27 Angelė

Susidariau vaizdą, kaip gyveno lietuviai prieš 100 metų. Buitis sunki (pvz. viršelio nuotraukoje šeimyna su paltais, vaikai irgi aprengti, tačiau - basi), bet knyga nuotaikinga, linksma.


2023-02-28 15.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų" aprašymas

Lietuvos šimtmetis tapo puikia proga lietuviams geriau pažinti save: savo būdą, tradicijas, įpročius ir papročius. Knygoje „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ jos autorius Gediminas Kulikauskas detaliai pasakoja apie prieš šimtą metų gyvenusių mūsų prosenelių kasdienybę. Nors lyginant su šiandiena, matyti daug skirtumų, ar iš tiesų daug kas pasikeitė? Kokie dalykai suleido gilias šaknis tautiečių elgsenoje ir išliko iki šiol? Kaip ii kiek senovinio tautinio charakterio bruožai daro įtaką šių dienų gyvenimui?

Vasara buvo labai lietinga, pernai – labai sausa, o užpernai javus apsėdo kenkėjai. Emigruoja kas netingi – ne tik jauni kraunasi lagaminus, bet ir vyresni juda geresnio gyvenimo link. Sunku tvarkytis su kontrabanda ir paplitusiu alkoholizmu? Ne, tai ne šiandienos portalų ir laikraščių antraštės, o prieš šimtą metų aktualūs lietuviui klausimai. Daugelį šių dienų lietuvio savybių galima atpažinti anuomet gyvenusių žmonių papročiuose, poelgiuose ir mąstymo būde.Gediminas Kulikauskas knygoje „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ pasakoja, kaip carinės ir smetoninės Lietuvos žmonės reagavo į verslą ir amatus, koks buvo požiūris į mišką, žemę ir emigraciją, kokie buvo mitybos ir higienos įpročiai. Nuo knygnešystės fenomeno iki lauko tualetų atsiradimo ir kalbos tvarkymo reikalų, nuo alkoholio prekybos reguliavimo būdų iki "mūšių dėl paminklų"... Šioje įvykių ir faktų kronikoje pateikiamas Lietuvos paveikslas turi nemažai panašumų su šiandienos tikrove.

Dažnai manoma, kad daugybę įpročių ir nuostatų suformavo sovietmetis, tačiau Gediminas Kulikauskas atskleidžia, kad kai kurie jų – ne mūsų tėvų ir senelių, bet prosenelių kartos palikimas. Individualizmas ir smulkmeniškas tarpusavio bylinėjimasis, nepasitikėjimas valdžia ir ilgaamžės kontrabandos tradicijos šaknys – visa tai fiksuojama dar carinės Rusijos metais.


"Šiandien mūsų valstybėje tolydžio tirštėjant nevilties atmosferai, kai kalbama net ne apie empatijos stoką, o apie bendruomeniškumo atrofiją, tos senųjų laikų viltys atrodo ypač naivokai.


Tačiau dera prisiminti, jog ir tuomet naujojo amžiaus iššūkiai daugeliui buvo sunkiai suvokiami ir pakeliami, o permainos lydimos dūsavimų ir dejonių choro.


Ir čia, matyt, svarbiausia atskirti skausmą, kai tiesiog krinta sena ir auga naujojo pasaulio oda, nuo chirurginės operacijos reikalaujančio piktybinio auglio skausmo. Kol nevėlu."Knygos autorius Gediminas Kulikauskas domisi kasdienybės istorija, nuolat publikuoja straipsnius istorijos temomis spaudoje.  „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ - Lietuvos muitinėje dirbančio rašytojo ketvirtoji knyga. Anksčiau sekusios „Apelsinų kontrabanda“, „Elektros boikotas“ ir „Respublika prieš Maskvą“ jau susilaukė didžiulio susidomėjimo.

  • Autorius: Gediminas Kulikauskas
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663000

Kiti taip pat domėjosi


2021-11-27

Susidariau vaizdą, kaip gyveno lietuviai prieš 100 metų. Buitis sunki (pvz. viršelio nuotraukoje šeimyna su paltais, vaikai irgi aprengti, tačiau - basi), bet knyga nuotaikinga, linksma.

2019-11-04

Jau senai įtariau, kad kažkas su Lietuvos istorija negerai. Ši puiki knyga patvirtino. Perskaitėme visa šeima ir draugai. Ačiū autoriui.

2019-09-10

Labai patiko.

2019-07-29

Puiki knyga. Rekomenduočiau kiekvienam kas nori save geriau pažinti. Piešiamas labai tikslus lietuvio paveikslais, puikiai tinkantis ir atitinkantis šiandienos tautinį mentalitetą. Galima daug pasimokyti ir nekartoti to kas veda prie tautinės stagnacijos, geresnio gyvenimo perspektyvų ir savo potencialo ribojimo.

2019-06-09

Dar neteko skaityt tokių istorijos knygų. Liūdna, bet tiesi.

2018-11-23

Smagi ir informatyvi knyga, labiau supratau kodel lietuviai vienaip ar kitaip elgiasi;)

2018-06-19

Graži ir įdomi knyga, geras istorijos kursas.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų", Gediminas Kulikauskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Gediminas Kulikauskas su knyga "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gediminas Kulikauskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų" perkama kartu