0

Lietuviški žvangučiai. Trečia knyga

  • Nuolaida knygai -61%
Internetu: 2,99 €
Knygyne: 7,49 €*
Sutaupote: 4.50 € (61%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuviški žvangučiai. Trečia knyga

  • Leidėjas: Homo liber
  • Išleidimo metai: 2009
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9789955716686

2020-04-30 2.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Trečia patriotinio turinio skaitinių knyga orientuota į lietuvių jaunuomenę.


Knygoje "Lietuviški žvangučiai. Trečia knyga" publikuojami lietuvių ir kitų tautybių autorių (latvių, lenkų, rusų, vokiečių, italų ir kt.) poetiniai tekstai apie Lietuvą, jos istoriją, gamtą, žmones ir papročius.
"(...) Ir Prano Tupiko įžanginiame žodyje, ir lietuvių poetų eilėse, ir latvių, gudų, amerikiečių, lenkų, rusų bei kitų tautų iškilių menininkų sodriuose, Lietuvai skirtuose kūriniuose atsiveria nepaprasta lietuvių tautos dvasinė erdvė, kupina tyro žavesio. Kiekviename jų išgirdau kerinčią muziką, lyg varpelis aidinčią rasotą birželio rytą. Sielą užliejo palaima: kokia nuostabi nepakartojama manoji Lietuva! Linkiu šviesaus kelio visoms trims "Lietuviškų žvangučių" knygoms. Tegu jos pasiekia mažų, paaugusių vaikų, jaunuolių širdis. Testiprina lietuvišką dvasią ir tekursto meilę Lietuvai mūsų Tėvynei.

Paties sudarytojo lėšomis gražiai išleista knyga - tai ir yra tikrasis idealizmas ir tikra, darbais, ne tik žodžiais, paremta Tėvynės meilė. Lieka tik palinkėti, kad tokių lietuvių idealistų, stovinčių Tautos ir jos išlikimo sargyboje, pasaulyje rastųsi daugiau."

Profesorė Ona Voverienė

PRATARMĖ


Pranas Tupikas

Pratarmė trečiajai "Lietuviškų žvangučių" knygai

 

Dvi "Lietuviškų žvangučių" knygos jau pasiekė skaitytojus. Jų pageidavimu ėmiausi sudaryti ir trečiąją, taip pagerbdamas Lietu-vos Tūkstantmečio jubiliejų. Ačiū Lietuvos moterų lygos pirmininkei, žinomai Lietuvos publicistei, daugelio knygų sudarytojai ir autorei prof. Onai Voverienei, išsamiai įvertinusiai pirmą knygą ir nutiesusiai kelią visoms trims dalims. Jos patarimai, dėmesys man yra labai svarbūs, vertingi. Tikiuosi, kad ir ateityje praturtinsiu skaitytojų knygynėlius naujais mūsų rašytojų poezijos bei prozos teminiais rinkiniais.

Trečiuosius "Lietuviškus žvangučius" pradedu prasmingu Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu "Lietuva ir žmogus", bylojančiu mums nepaprastą tiesą apie žmogų ir gimtinę. Ir kiti šioje knygoje spausdinami įvairiais amžiais ir įvairių poetų kurti eilėraščiai poetiniu žodžiu įprasmina Lietuvos dvasią, meniniais vaizdais atveria Lietuvos didybę, per ilgametę istoriją patirtą skausmą ir viltį dėl šviesesnės ateities.

Daugelį metų kaupiau šį turtą iš laikraščių, literatūros antolo-gijų, pažįstamų ir bičiulių atsiųstų eilėraščių. Daugelio jų atsiradimas šioje knygoje turi savą istoriją. Štai vilnietis draugas man pasidžiaugė gavęs iš Australijos žymaus lietuvių tautos mylėtojo Broniaus Jurgelionio laišką. O jame - žinomo rusų poeto Konstantino Balmonto eilėraštį, skirtą lenkų poetui Janui Lechoniui Tai iš tiesų stebėtinai įtaigus meno kūrinys, kuris primena mūsų tautos patirtas skriaudas, parodo net ir dideliais poetais besivadinančių nedorumą:

 

Lietuvių kalba, pati garbingiausia

Ir pati seniausia tarpe pilnaskambių

Ir neskambių kalbų, susidariusių

Margoje, suskaidytoje ir akloje Europoje,

O dėl puslaukinių, tai nežinau,

Kas tais tamsiais amžiais buvo laukinis,

Ar girių medžiotojas, paprastas ir vaišingas,

Ar į mišką atvykęs ponas išdidus?

 

Konstantinas Balmontas primena lenkui poetui:
Tačiau, jei lenkų poetai

Mylėjo, gyveno, dainavo ir kentėjo

Lietuviškoje šalyje - lenkiška tuo ji netapo.

 

Kai kurios šiame eilėraštyje išsakytos mintys yra aktualios ir šiandien.

Norėčiau, kad skaitytojo, kad ir kur jis gyventų, širdį pasiektų Jono Aisčio "Žvangučių", išspausdintų antroje "Lietuviškų žvangučių" trilogijos knygoje, posmeliai.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu