0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)

Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 13,79 €*
Sutaupote: 0.80 € (6%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)


2021-06-30 12.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)" aprašymas

1949–1951 m. ekspedicijoje J. Balys iš tautiečių, emigravusių į JAV XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje, į magnetofono juostas įrašė apie 1200 kūrinių: dainų, pasakų, sakmių, instrumentinės muzikos ir kt. Ši kolekcija saugoma Kongreso bibliotekoje, Vašingtone.

Iš J. Balio kolekcijos atrinktos emigrantų dainos, pasakojančios apie atsisveikinimą su artimaisiais, nelengvą kelionę per Atlantą, pirmuosius įspūdžius svetimame krašte, tėvynės ilgesį; taip pat įvairių kitų žanrų dainos: jaunimo, meilės, šeimos, vestuvinės, darbo, kalendorinės, baladės, apdainuojančios tradicinį valstietišką gyvenimo būdą.

Kompaktinėje plokštelėje skelbiama 40 restauruotų garso įrašų; knygoje "Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949-1951) (+CD)" pateikiamos dainų tekstų ir melodijų transkripcijos, dainininkų nuotraukos, įvadinis straipsnis JAV lietuvių tautosaka: dainos, primindavusios gimtinę (lietuvių ir anglų kalbomis).

Kaip rašoma įvadiniame straipsnyje, pirmosios kartos emigrantai širdyje visada liko lietuviai, išsaugojo savo tradicinę kultūrą ir jos regioninius bruožus. Užaugę kaimuose, jie sunkiai prisitaikydavo prie svetimos miestietiškos aplinkos, nuolat sugrįždavo į tėviškę savo mintimis ir dainomis. Emigrantų dainose dažniausiai reiškiamas tėvynės ilgesys, tik kai kuriose galima išgirsti ironijos, savikritikos, didaktinių pamokymų, kaip nepamiršti gimtosios kalbos, nenutautėti.Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie tautosaką

Austė Nakienė, Rūta Žarskienė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD), kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD) aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD) už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Austė Nakienė, Rūta Žarskienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)" perkama kartu