0

Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)

Kaina Internetu: 12,99 €
Kaina Knygyne: 13,79 €*
Sutaupote: 0.80 € (6%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949–1951) (+CD)


2020-08-31 12.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

1949–1951 m. ekspedicijoje J. Balys iš tautiečių, emigravusių į JAV XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje, į magnetofono juostas įrašė apie 1200 kūrinių: dainų, pasakų, sakmių, instrumentinės muzikos ir kt. Ši kolekcija saugoma Kongreso bibliotekoje, Vašingtone.

Iš J. Balio kolekcijos atrinktos emigrantų dainos, pasakojančios apie atsisveikinimą su artimaisiais, nelengvą kelionę per Atlantą, pirmuosius įspūdžius svetimame krašte, tėvynės ilgesį; taip pat įvairių kitų žanrų dainos: jaunimo, meilės, šeimos, vestuvinės, darbo, kalendorinės, baladės, apdainuojančios tradicinį valstietišką gyvenimo būdą.

Kompaktinėje plokštelėje skelbiama 40 restauruotų garso įrašų; knygoje "Lietuvių dainos Amerikoje, įrašytos Jono Balio (1949-1951) (+CD)" pateikiamos dainų tekstų ir melodijų transkripcijos, dainininkų nuotraukos, įvadinis straipsnis JAV lietuvių tautosaka: dainos, primindavusios gimtinę (lietuvių ir anglų kalbomis).

Kaip rašoma įvadiniame straipsnyje, pirmosios kartos emigrantai širdyje visada liko lietuviai, išsaugojo savo tradicinę kultūrą ir jos regioninius bruožus. Užaugę kaimuose, jie sunkiai prisitaikydavo prie svetimos miestietiškos aplinkos, nuolat sugrįždavo į tėviškę savo mintimis ir dainomis. Emigrantų dainose dažniausiai reiškiamas tėvynės ilgesys, tik kai kuriose galima išgirsti ironijos, savikritikos, didaktinių pamokymų, kaip nepamiršti gimtosios kalbos, nenutautėti.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu