0

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai

Kaina: 20,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-07-31 20.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai" aprašymas

Žymaus lietuvių fotografo, etnografo ir kraštotyrininko Balio Buračo fotografijų knyga „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ – mūsų šalies kultūros metraštis ir duoklė Lietuvos valstybės šimtmečiui.


Balys Buračas nepaleisdamas iš rankų fotoaparato keliavo po gimtąjį kraštą daugiau nei penkiasdešimt metų. Norėdamas išsaugoti nykstančią tautinę kultūrą, jis fotografavo sutiktus žmones, jų kasdienybę ir šventes, liaudies meno ir gamtos paminklus. Jo nuotraukose išryškėja turtingas tautinės kultūros palikimas. Šios fotografijos, kuriose galima matyti ir įspūdingą piliakalnių didybę, ir tautinių juostų margumą, puošė ne vieno leidinio, laikraščio bei žurnalo viršelį.


Knygoje „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ didžiausias dėmesys skiriamas darbui, darbo papročiams bei su juo susijusioms tradicijoms. Darbas lietuvio kasdienybėje visada buvo neatsiejamas nuo ritualų, dainų ir apeigų.

Knygoje skaitytojams daugiausiai pristatomi darbo papročiai ir tradicijos iš Žemaitijos, Aukštaitijos ir Dzūkijos, nemažai informacijos Balys Buračas surinko apie kupiškėnų, šiaulėnų ir telšiškių etninę kultūrą. Kraštotyrininkas aprašė ir įamžino ne tik darbo tradicijas, bet ir laisvalaikio papročius, vaikų darbus ir žaidimus, dainas ir švenčių tradicijas. Lietuvos muziejuose ir archyvuose šiandien saugoma per 10 tūkst. Balio Buračo paliktų negatyvų. Knygai „Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai“ buvo atrinkta 400 rečiausių ir beveik nepublikuotų nuotraukų, kurios papildo tekstą ir vaizdžiai jį iliustruoja.


Balys Buračas suprato, kad jo darbas turės išliekamąją vertę, kad tai bus kultūros ir paveldo įprasminimas ir išsaugojimas. Šioje knygoje skelbiama medžiaga turi ne tik neįkainojamos mokslinės ir dvasinės vertės. Lietuvių tautinių darbo tradicijų aprašymai ir unikalios fotografijos vaizdžiai iliustruoja pastarojo šimtmečio lietuvių gyvenimo pažangą, nepaisant sunkių išbandymų, pasaulinių karų ir okupacijų - nuo sunkaus rankų darbo ir varganos buities iki šiuolaikinių technologijų.


Lietuvių pedagogas ir kultūros metraštininkas Balys Buračas gimė 1897 m. Sidaruose, Šiaulėnių valsčiuje. Nuo pat mažens berniukas domėjosi kaimo papročiais ir lietuviškomis tradicijomis – su savo drožiniais dalyvavo pirmojoje lietuvių dailės parodoje, o pradinės mokyklos suole jau ėmė rinkti ir užrašinėti tautosaką. Kai savo drožinėtą lazdą išmainė į fotoaparatą, prasidėjo naujas Balio Buračo veiklos tarpsnis, nenutrūkęs iki pat jo mirties 1974 m. Jo surinktas tautosakos palikimas skaičiuojamas tūkstančiais užrašytų dainų, papročių, šokių ir žaidimų. Iki Antrojo pasaulinio karo etnografo foto dokumentų kolekcija sudarė 18 tūkst. negatyvų ir 36 tūkst. pozityvų, tačiau neramumų metais didelė dalis jos buvo prarasta. Balio Buračo vardas suteiktas Karmėlavos gimnazijai, jo vardu pavadinta Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos teikiama premija.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kultūros knygos

Balys Buračas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Balys Buračas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių darbo tradicijos ir papročiai" perkama kartu