0

Lietuvių kalbos bendrinė tartis (su CD)

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Lietuvių kalbos bendrinė tartis (su CD)

  • Leidėjas: Gimtasis žodis
  • Išleidimo metai: 2004
  • ISBN ar kodas: 9955-512-53-9

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Lietuvių kalbos bendrinė tartis (su CD)" aprašymas
Taisyklingos tarties lavinimas – vienas svarbiųjų šnekamosios bendrinės kalbos ugdymo uždavinių. Bendrinės lietuvių kalbos fonetinė sandara gerokai skiriasi nuo lietuvių tarmių, didžiųjų Lietuvos miestų šnekamosios kalbos. Pastarąją ypač dažnai veikia svetimos (rusų, lenkų ir kt. ) kalbos. Net ir per televiziją, radiją girdime įvairuojančią tartį: vieni šneka beveik gryna tarme, kiti – pusiau tarmiškai, treti – su ryškiu kitų kalbų akcentu, dar kiti – miestišku stiliumi (miestų sociolektu). Palyginti retokai skamba pavyzdinė bendrinė kalba. Jos yra išmokę geriausi televizijos ir radijo laidų vedėjai, diktoriai, mokytojai, žumalistai, dramos teatrų aktoriai.
Antano Pakerio, Aldono Pupkio knygelėje ir kompaktinėje plokštelėje „Lietuvių kalbos bendrinė tartis“ pateikiamas sisteminis lietuvių kalbos bendrinės tarties kursas, pratimais parodoma, kaip tarti bendrinės kalbos garsus. Galima klausytis viso įrašo arba jo fragmentų. Įrašą galima stabdyti po kiekvieno žodžio, sakinio ar kitoje pastraipos vietoje ir kartoti paskui diktorių. Kai dirbama klasėje ar auditorijoje, klausytojams pravartu prieš akis turėti spausdintus plokštelės tekstus. Kirčiuotas tekstas matomas ir monitoriuje.
Kompaktinė plokštelė skiriama bendrojo lavinimo ir aukštosioms mokykloms, individualiam ir grupiniam darbui. Taisyklingos tarties galės mokytis ir kiti asmenys, ypač žurnalistai, aktoriai, – pedagogai, teisininkai – visi, kurie privalo taisyklingai kalbėti viešumoje.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra


Dažniausiai perkama kartu