0
Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija
15.59 InStock

Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija

  • Nemokamas knygos pristatymas
15,59 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija

  • Leidėjas: Klaipėdos universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 240
  • ISBN ar kodas: 9789955188780

15.59 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Šioje monografijoje "Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija" pirmą kartą lietuvių kalbotyroje kompleksiškai tiriami tarminiai grybų pavadinimai.

Pirmoji monografijos dalis skirta mikonimų nominacijai. Remiantis patobulinta klasifikacija, joje analizuojami mikonimų nominacijos tipai, rūšys, būdai, priemonės; nustatomas savakilmių ir kitakilmių grybų pavadinimų santykis.
Antroji, pagrindinė, monografijos dalis skirta mikonimų motyvacijai. Taikant lingvistinius ir etnolingvistinius sinchroninės analizės metodus, nustatomi grybų pavadinimams būdingi motyvacijos modeliai bei jų tipai. Išvadose, be kitų apibendrinamųjų įžvalgų, pateikiamas iš kompleksinių tyrimų išryškėjęs etnolingvistinis grybijos pasaulėvaizdis.

Knygos "Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija" pabaigoje įdėta mikonimų abėcėlinė rodyklė leidžia įsitikinti pavadinimų gausa ir įvairove.

Monografija "Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija" skiriama leksikologams - onomasiologams ir semasiologams; rašyta tikintis, kad ją skaitys jauni mokslininkai, visų trijų studijų pakopų studentai. Knyga turėtų būti naudinga ir dialektologijos, lingvistinės geografijos, leksikografijos, kalbos standartizacijos specialistams, taip pat folkloristams, etnologams, etnomikologams - visiems, kam įdomūs grybų pavadinimai, jų tyrimo lingvistinės ir etnolingvistinės galimybės.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu