0

Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai

5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 10,49 €
Kaina knygyne: 11,99 €*
Sutaupote: 1.50 € (13%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-03-24

Informacija

Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai


2020-09-30 10.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai" aprašymas

"Rašybos žinios ir įgūdžiai - itin svarbus kalbinio raštingumo dėmuo. Neatsitiktinai mokykloje rašybos kursui skiriama gana daug laiko ir dėmesio. Pradėtas pradinėse klasėse, tas kursas nusitęsia ligi pat pagrindinio ugdymo pakopos paskutinių klasių. Deja, dalies mokinių rašybos žinios ir įgūdžiai vis dar yra fragmentiški, stokojantys sistemos, neretai paveikti klaidingų analogijų ir apibendrinimų. Kad taip yra, rodo palyginti dažnos mokinių rašybos pražangos įvairiuose rašomuosiuose darbuose. Tad rašybos žinių kartojimo ir tikslinimo bei įgūdžių tobulinimo svarba akivaizdi.
Šio rašybos kartojimo pratimų rinkinio tikslas - padėti mokiniams įveikti susidariusias rašybos žinių spragas, pakoreguoti ir sutvirtinti atitinkamus įgūdžius. Mokinys, atlikdamas pratimus, turėtų susidaryti aiškesnį atskirų rašybos temų visumos vaizdą, suvokti, kas sudaro kiekvienos jų turinį, nutuokti, kuo tema prasideda ir kuo baigiasi, kas itin svarbu ir kas gal ne taip aktualu. Tai didintų mokinio pasitikėjimą savo jėgomis, neleistų pasiklysti tarp taisyklių ir jų išimčių. Manytume, kad pateikiami pratimai sudarys prielaidas skatinti mokinius mąstyti ir aktyviai veikti: atpažinti rūpimas ortogramas, jas analizuoti, lyginti, grupuoti, sisteminti ir apibendrinti, skirti esminius dalykus nuo neesminių, žodžio rašymą sklandžiai susieti su taisykle.
Gebėjimas taisyklingai rašyti labai pareina nuo gebėjimo taisyklingai tarti kalbos garsus ir rašomus žodžius. Todėl daugumos temų pratimai pradedami užduotimis taisyklingai perskaityti panašiai skambančius žodžius, palyginti jų tarimą ir rašymą, apibūdinti jų reikšmes. Dėmesys tarčiai neišleidžiamas iš akių ir kituose pratimuose. Taisyklingos tarties ugdymo užduotys ypač aktualios kartojant ilgųjų ir trumpųjų balsių bei priebalsių rašymą.
Natūralu, kad, be ortogramų atpažinimo ir aiškinimo, rinkinyje dominuoja žodžių ir jų formų, žodžių junginių ir sakinių rašymo užduotys. Užduotis įrašyti praleistas raides moko spręsti konkrečius rašybos uždavinius negaištant tam daug laiko, tačiau, kita vertus, šio pratimų tipo lavinamoji vertė yra kiek ribota - atlikdamas tokią užduotį, mokinys rašo tik vieną ar dvi raides ir neįgyja viso žodžio rašymo patirties. Atsižvelgiant į tai, rinkinyje yra pateikiama palyginti daug pratimų, kur mokinys turi ne tik parinkti trūkstamą raidę, bet ir visą žodį su ta raide įrašyti į sakinį (tipiškas tokios užduoties pavyzdys - „Žodžius su įrašytomis raidėmis sugrąžinkite į sakinius").
Aktyvų mokinių santykį su rašyba turėtų skatinti pratimai, siūlantys parašyti analogiškos sandaros ar kitokios modifikacijos sakinių ar žodžių junginių.
Paskutinė temos užduotis - pasirengti rašyti diktantą. Ją atlikdami, mokiniai turėtų ne tik susipažinti su pateikiamu tekstu ar atskirais sakiniais, žodžių junginiais, bet ir rasti juose keblesnės rašybos žodžius, išsiaiškinti jų rašymą, pasistengti juos įsidėmėti, kai kuriuos gal net užsirašyti.
Rinkinys baigiamas įvairiatemiais pratimais. Juos atlikdami, mokiniai turės remtis jau ne vienos, o daugelio temų rašybos taisyklėmis.
Šie pratimai tiks visiems, kurie norės pasikartoti ar atnaujinti rašybos žinias ir įgūdžius."
Autorius

2020-03-24

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kiti vadovėliai, pagalbiniai leidiniai 7-9 kl.

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai, kurį parašė Sud. Bronius Dobrovolskis. Siūlome ne tik išsamų Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Sud. Bronius Dobrovolskis. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Lietuvių kalbos rašybos kartojimo pratimai" perkama kartu