0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m.

Kaina internetu: 31,19 €
Kaina knygyne: 39,19 €*
Sutaupote: 8.00 € (21%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-09-30 31.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m." aprašymas

Monografijoje "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m." nagrinėjama 1967 m. pabaigoje Vilniuje susibūrusio kalbininkų, redaktorių ir kitų gimtosios kalbos brangintojų sambūrio - Kalbos sekcijos - veikla ir darbai. Vilniečių pavyzdžiu tokios struktūros greitai atsirado kituose miestuose ir rajonuose, ir jas vienijanti visuomeninė Respublikinė kalbos komisija sukėlė tikrą kalbos sąjūdį, kuris sėkmingai gyvavo iki pat Atgimimo laikų.

Remiantis archyviniais šaltiniais ir kitais dokumentais analizuojamas sekcijų ugdomasis bei šviečiamasis darbas (lituanistiniai pirmadieniai, paskaitos visuomenei, kalbos skyreliai periodinėje spaudoje ir kt.), leidybinė veikla („Mūsų kalbos" žurnalas, „Kalbos praktikos pa¬tarimai" ir kt.), nagrinėjami sekcijų svarstyti teoriniai bendrinės kalbos norminimo ir jos kultūros klausimai, kalbos paveldo kaupimo reikalai, kalbos dalykų sklaida per radiją ir televiziją.

Monografijoje "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m." analizuojama kalbos sekcijų veiklos ideologinė aplinka, - išorinė (santykiai su oficialiomis valdžios institucijomis) ir vidinė, kuri dėl gimtosios kalbos funkcijų siaurinimo, šnekamosios kalbos kreolizavimo buvo daugiausia gynybinė, bet kartu stengtasi teoriškai įprasminti bendrinės kalbos ugdymo uždavinius, plėsti stilistines kalbos vartojimo išgales.Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m."

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslo knygos

Aldonas Pupkis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m.", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m." aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m." už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m."? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aldonas Pupkis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių kalbos sąjūdis 1968-1988 m." perkama kartu