0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD)

  • Nemokamas knygos pristatymas
19,89 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD)


2021-08-31 19.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD)" aprašymas

„Vaišių dainos" - dvidešimt ketvirtasis „Lietuvių liaudies dainyno" tomas, pristatantis spalvingą ir iš bendros lietuvių dainų visumos kiek išsiskiriančią dainuojamosios tautosakos dalį, žmonių dar vadintą užstalės, gėrimo, uliaunomis dainomis. Kartu su kitų žanrų dainomis jos skambėjo pačiomis įvairiausiomis tradicinės bendruomenės gyvenimo progomis: šeimos ir kalendorinėse šventėse, darbų pabaigtuvėse, daugybėje kitų sambūrių. Vaišių dainos išsiskiria savitu humoru ir sąmoju, joms itin būdingas improvizacinis pradas. Vyraujantys motyvai - alaus darymas, svečių sukvietimas, raginimas išgerti, viešėtojų ir vaišintojų pašlovinimai, šeimininkų vaišingumas, vaišių išprašymas ir padėkos už jas, gerovės linkėjimai ir 1.1.

Leidinyje dainos išdėstytos laikantis menamos tradicinių vaišių sekos: nuo svečių sukvietimo, vaišinimo(si) iki sambūrio pabaigos ir viešėtojų išlydėjimo. Paskutiniajame skyriuje skelbiamos dainos, tikėtina, dažniau skambėjusios žmonių susibūrimuose ne tik namuose, bet ir viešose erdvėse.

Tomas apima visą Lietuvių literatūros ir tautosakos institute esančio Lietuvių liaudies dainų katalogo Vaišių dainų skyrių, kuriame per maždaug pastarąjį pusšimtį metų iš archyvinių ir spausdintų šaltinių buvo susisteminta tūkstančiai vaišių dainų variantų. Rengiant spaudai dainas remtasi tiek šio skyriaus kartoteka, tiek spausdinta jos versija1.

Visa tomo medžiaga atrinkta iš ~ 8100 dainų tekstų ir daugiau kaip 3200 melodijų. Iš viso reprezentuojami 373 dainų tipai. Skelbiamos 855 dainos, surinktos XIX a. - XXI a. pradžioje iš visos Lietuvos, taip pat lietuvių gyvenamose vietovėse už dabartinės šalies ribų (Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos, JAV teritorijose), iš jų 589 dainos publikuojamos su melodijomis. Didžioji skelbiamų dainų dalis atrinkta iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Lietuvių tautosakos rankraštyno, taip pat pasitelkti gausūs spausdinti šaltiniai - XIX-XX a. dainų leidiniai, kitos folkloro publikacijos. Rašant komentarus naudotasi ir į Lietuvių liaudies dainų katalogą įtrauktais Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros rankraštiniais tautosakos rinkiniais.Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie tautosaką

Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD), kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD) aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD) už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD)? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių liaudies dainynas, XXIV tomas. Vaišių dainos (su CD)" perkama kartu