Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas

Kaina: 27,99 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-31 27.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas" aprašymas

Ketvirtuoju Lietuvių patarlių ir priežodžių tomu pristatoma dar viena LLTI sukaupto lietuvių paremiologinio fondo dalis – posakiai su L ir M raidėmis prasidedančiais atraminiais žodžiais (2978 patarlių tipai).

Skelbiamos patarlės bei priežodžiai geriausiai atspindi senąjį, vadinamąjį tradicinį patarlių bei priežodžių klodą. Vis dėlto iš skelbiamos medžiagos matyti ir bendrosios patarlių žanro kaitos ypatybės. Vienas kitas iš skelbiamų posakių, kaip antai, Laktuvis loja, žebotinis teka; Brangu ligoniui diena, brangu diena antra; Raudonas kaip liktis, užfiksuotas tik senuosiuose raštuose. Kai kurios patarlės bei priežodžiai, kad ir vartoti ilgiau, taip pat jau pasitraukę ar besitraukiantys iš gyvosios vartosenos (pvz., Nelėksi [neskrisi] pirma laiko; Kaip laimėjo, taip išbarstė; Lobis – šiaudų kūlys). Dalis skelbiamų posakių turi ilgą gyvavimo tradiciją ir nuo seniausių laikų vartojami iki pat dabar (Lig laiko puodas vandenį neša; Ne laikas šunis lakinti, kai reikia medžioti; Mažas kupstas didelį vežimą verčia). Kai kurie, akivaizdu, į vartoseną atėję palyginti neseniai, neretas jų – aforistinio pobūdžio (Be pavydo meilė kaip valgis be druskos; Meilė be kančios kaip šuva be uodegos; Melas atjoja ant balto žirgo, o tiesa ateina pėsčiomis).

Palyginti su ankstesniais tomais, ketvirtajame tome ne tik gausiau aiškinama archajiška leksika, bet ir teikiama kur kas daugiau komentarų apie patarlių bei priežodžių sąsajas su kitų žanrų tautosaka – mįslėmis, tikėjimais, sakmėmis, pasakomis, dainomis.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie tautosaką

Dalia Zaikauskienė, Lilija Kudirkienė, Rasa Kašėtienė, Vita Džekčioriūtė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dalia Zaikauskienė, Lilija Kudirkienė, Rasa Kašėtienė, Vita Džekčioriūtė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių patarlės ir priežodžiai, 4 tomas" perkama kartu