TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Lietuvių religija ir mitologija

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-12-29 Lina

Savita, praturtinusi knyga, verta perskaityti.


Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 17.03 SoldOut

Knygos "Lietuvių religija ir mitologija" aprašymas

Religijotyrininko, eseisto Gintaro Beresnevičiaus sisteminė studija „Lietuvių religija ir mitologija“ tapo viena iš labiausiai pamėgtų šaltinių daugeliui besidominčių lietuvių, baltų kultūra ir religija.

Autorius, rašydamas studiją „Lietuvių religija ir mitologija“, siekė ne tik išsamiai apibūdinti, pavaizduoti atskiras mitologijos figūras, bet ir rasti vienijančius elementus, kurie tas figūras sujungia į sistemą ir baltų tikėjimą paverčia religija.

Knygoje „Lietuvių religija ir mitologija“ G. Beresnevičius rašo gyva ir įtraukiančia kalba, naujam gyvenimui prikeldamas senuosius dievus, reliktus, papročius. Remdamasis tautosakos pavyzdžiais autorius pagrindžia kartais net kiek provokuojančius teiginius ar hipotezes, jis pasitelkia ir kitų tautų – skandinavų, graikų, slavų istorijas.

Ši žymaus eseisto ir baltų religijos tyrinėtojo Gintaro Beresnevičiaus knyga pirmą kartą pasirodė 2004 metais ir sulaukė tokio susidomėjimo, kad yra perleidžiama jau nebe pirmą kartą. Jau antrąjį knygos leidimą iliustravo talentingas, ypatingu kruopštumu pasižymintis dailininkas Šarūnas Leonavičius, kurio smulkmeniškos iliustracijos dar įtikinamiau atgaivina baltiškąją dvasią ir prikelia mitus.

Šarūno Leonavičiaus piešiniai ir ofortai suteikia apčiuopiamą kūną baltiškajam pasauliui, kurį aprašo knygos autorius. Knygos iliustravimas, pasak dailininko, užtruko metus, tačiau jis tikina, kad tai tokia knyga, prie kurios dirbti galėtum visą gyvenimą. Tekstas ir vaizdas tampa vieniu, papildo vienas kitą ir prieš skaitytojo akis iškyla paslaptingas, tačiau artimas protėvių pasaulis, pulsuojantis neįtikėtina pirmykšte energija.

Gintaras Beresnevičius (1961–2006) – religijotyrininkas, etnologas, rašytojas, eseistas, humanitarinių mokslų daktaras. Vilniaus universitete studijavo istoriją, vėliau dirbo mokslinį darbą, dėstytojavo Kauno Vytauto Didžiojo universitete, VU Religijos tyrimų ir studijų centre, buvo VDU etnologijos ir folkloristikos katedros vedėjas, skaitė paskaitas Vilniaus dailės ir Lietuvos muzikos akademijose. Dirbo Kultūros, filosofijos ir meno institute Baltų kultūros skyriuje. Buvo Lietuvos religijotyrininkų draugijos pirmininkas, mokslinio žurnalo „Darbai ir dienos“ redakcinės kolegijos narys, „Naujojo židinio“ bendradarbis, „Metų“ apžvalgininkas, „Šiaurės Atėnų“ religijos skyriaus redaktorius.
G. Beresnevičius išleido 17 knygų. Jis laikomas pirmojo lietuvių postmodernistinio romano autoriumi. Publikavo apie 60 mokslinių straipsnių baltų religijų istorijos ir teorijos temomis, apie 500 publicistinių, eseistinių straipsnių, recenzijų, keliolika novelių. Yra pelnęs daugybę literatūrinių apdovanojimų.

Šarūnas Leonavičius – dailininkas, grafikas. Daugiausia naudoja oforto, vario raižinio technikas. Dailininkas išsiskiria ypatingu kruopštumu, atsidavimu objektui ir technika, kuri linijas paverčia kone tobulomis, apgalvotomis iki menkiausių smulkmenų.
Įspūdinga piešinių ir teksto dermė knygą „Lietuvių religija ir mitologija“ iš žinių šaltinio kategorijos perkelia į kultūros paminklo.Kiti taip pat domėjosi


2020-12-29

Savita, praturtinusi knyga, verta perskaityti.

2020-04-15

Unikali knyga.Kažkas įspūdinga.

2019-11-02

Kad lietuviai atsigręžtų į save!

2012-09-13

gero. Pagonybės reklama už didelę kainą.

2009-01-23

fantastika

2008-10-16

Labai vertinga knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių religija ir mitologija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kultūros knygos

Gintaras Beresnevičius, Šarūnas Leonavičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvių religija ir mitologija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvių religija ir mitologija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvių religija ir mitologija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvių religija ir mitologija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gintaras Beresnevičius, Šarūnas Leonavičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių religija ir mitologija" perkama kartu