Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Lietuvos gelmių aruodai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 7.99 SoldOut

Knygos „Lietuvos gelmių aruodai“ aprašymas

Šis leidinys „Lietuvos gelmių aruodai“ apie tai, kokie turtai, jau naudojami ir dar laukiantys savojo laiko, slypi Lietuvos gelmėse, kaip jie surandami ir išgaunami, kaip kasybos vietos, karjerai vėl virsta pievomis, laukais, miškais, ežerais, o kartais įgyja ir naują paskirtį.

Kartu pažvelkime pro karjerų „langelį“ į žemės gelmes, į tolimą geologinę praeitį, pamatykime, ko nematome kasdieniame gyvenime, nors tai yra čia pat, po mūsų kojomis.

Lietuva - žalias kraštas. Čia kūpa akimi neaprėpiami miškai, banguoja kalvynai su ežerais ir ežerėliais klonėse, plyti lygumos su pievų kilimais ir miškelių guotais. Negalime nesidžiaugti, nesigrožėti akimis klajodami po tas žaliąsias platumas. Tai - mūsų aplinka, lyg žalias lopšys, kuriame už-augo ir tauta, ir jos žmonės. Bet ne visą savo gamtinę aplinką galime aprėpti žvilgsniu. Didelė jos dalis lieka nematoma, kad ir kiek dairytumeis, nors ji čia pat, po mūsų kojomis. Tai - žemės gelmės. Apie jas teprimena upių vingiuose suboluojantys smėlingi skardžiai, kur ne kur pro velėną iškėlęs samanotą kuprą riedulys ar iš gilumos prasimušusio šaltinio čiurlenimas.

Tačiau gelmės - tai pagrindas, ant kurio tarpsta ir klesti viskas, ką matome paviršiuje, jų poveikis prasideda nuo dirvožemio - plonyčio sluoksnelio, kuris gyvybę susieja su Saule ir Žemės gelmėmis: čia Saulės energija virsta organiniais junginiais, kurie kartu su podirvio uolienų mineraline medžiaga maitina ištisas organizmų bendrijas - nuo bakterijų iki augalų ir gyvūnų, o tarp jų ir mus, žmones.Parašykite atsiliepimą apie „Lietuvos gelmių aruodai“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Geologijos knygos

Donaldas Andziulis, Gediminas Motuza pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Lietuvos gelmių aruodai“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Lietuvos gelmių aruodai“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Lietuvos gelmių aruodai“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Lietuvos gelmių aruodai“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Donaldas Andziulis, Gediminas Motuza tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Lietuvos gelmių aruodai“ perkama kartu