0

Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai

Kaina internetu: 11,29 €
Kaina knygyne: 11,99 €*
Sutaupote: 0.70 € (6%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 398
  • ISBN ar kodas: 9786090703908

2021-01-31 11.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai" aprašymas

Diskomicetai (dubengrybiai) yra dirbtinė aukšliagrybūnų (Ascomycota) skyriaus apotecius formuojančių grybų grupė. Inoperkulinių nelichenizuotų diskomicetų aptinkama beveik visose Žemės platumose, jie paplitę įvairiose buveinėse ir įsisavina įvairius substratus, ypač skirtingas žolinių ir sumedėjusių augalų dalis. Šie grybai atlieka svarbias funkcijas ekosistemose, jie yra saprotrofai, endofitai, parazitai, mikoriziniai grybai ir nematofagai. Kai kurie grybai sukelia augalų ligas ir įvairiose pasaulio šalyse pridaro didelių nuostolių žemės ir miško ūkiams.

Šios knygos "Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai" pagrindinis tikslas yra apibendrinti inoperkulinių diskomicetų rūšių įvairovės tyrimų rezultatus. Iš viso monografijoje aprašyta 381 Lietuvoje identifikuota rūšis iš 119 genčių, kurios priklauso gryblieliečių (Geoglossales), helotiečių (Helotiales), gelsvuoliečių (Leotiales), martamicetiečių (Marthamycetales), orbilijiečių (Orbiliales), ostropiečių (Ostropales), dangtūniečių (Phacidiales) ir žvynokiečių (Rhytismatales) eilėms. Taip pat pateikta trumpa informacija apie nepakankamai ištirtus grybus. Knygoje visiems grybų taksonams – rūšims, varietetams, gentims, šeimoms ir eilėms – pateikti lietuviški vardai, vieni jų paimti iš literatūros šaltinių, kiti (dauguma) – sukurti autoriaus.

Monografija "Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai" skirta mikologams ir kitiems įvairaus biologinio profilio specialistams (botanikams, ekologams, fitopatologams, miškininkams, aplinkosaugininkams), taip pat pedagogams, studentams, visiems, kas domisi grybais.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Žinynai

Ernestas Kutorga parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ernestas Kutorga tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Lietuvos grybai, 3 (6). Inoperkuliniai diskomicetai" perkama kartu