0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos grybai

1.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -34%
Kaina internetu: 9,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 5.00 € (34%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-10-23 Audrius

Nusipirkau ir...nusivyliau...Mėgėjiška knyga...informatyvumo JOKIO.....Iš nuotraukų net grybo nepažinsi :(.....Turėtų būti 3-4 grybo nuotraukos,o ne viena...Liūdna....

Lietuvos grybai


2021-06-30 9.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos grybai" aprašymas

„Lietuvos grybai“ – atnaujintas išsamaus grybautojo žinyno leidimas. Informatyvią knygą parengė žinomas biologas Valdas Sasnauskas, kuris kviečia ne tik susipažinti su visomis Lietuvoje augančiomis grybų rūšimis, bet ir atrasti šių miško gėrybių ruošimo būdus bei įdomiausius receptus.

Grybai – paslaptingas organizmas. Tai nei augalas, nei gyvūnas. Be to, nors atrodo, kad pasaulyje viskas ištyrinėta, mokslininkai kasmet atranda apie tūkstantį dar nežinomų grybų rūšių. Manoma, kad iš viso planetoje gali egzistuoti apie milijoną skirtingų grybų. Kiek užtruktume susipažinti su kiekvieno savybėmis?

Ko gero, nėra būtina žinoti visų pasaulio grybų, tačiau būtų gerai pažinti tuos, kurie auga Lietuvoje. Tam ir reikalingas išsamus grybautojo žinynas. Autorius teigia, kad mūsų šalyje aptinkama apie 6000 žinomų grybų rūšių bei manoma, kad kita tiek yra dar neatpažintų. Tik apie 380 jų gali būti naudojama maistui.

Knygoje „Lietuvos grybai“ autorius Valdas Sasnauskas trumpai supažindina su teorija, kurioje pasakoja apie grybų sandarą, jų mitybą bei plitimo būdus. Taip pat biologas aptaria grybų klasifikavimą pagal maistines kategorijas, reikšmę mūsų mitybai, apdorojimo būdus bei siūlo receptus.

Visgi, svarbiausia žinyno „Lietuvos grybai“ dalis yra informacija apie konkrečius grybus. Čia skaitytojai ras daugybę spalvotų nuotraukų bei išsamių aprašymų. Šalia kiekvienos grybo rūšies yra nurodyti alternatyvūs jos pavadinimai, mat įvairiuose regionuose ar tarmėse jie gali skirtis. Taip pat aprašyta, kokiose vietovėse ši grybų rūšis dažniausiai aptinkama bei kokiomis maistinėmis savybėmis pasižymi, pavyzdžiui, voveraitės turi daug vitamino B1, o lepšės sukaupia itin daug žmogui reikalingo magnio.

Visa informacija pateikta patogiai, greitai randama, pažymėta specialiais simboliais. Tai naudingas žinynas, kuris pravers tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam grybautojui. Apsinuodijimas grybais yra labai sunkus, todėl geriau jo nepatirti ir miško gėrybių sezonui pasiruošti iš anksto.

Valdas Sasnauskas – biologas, mokslo populiarinimo knygų ir žinynų autorius. Rašytojas dažniausiai rengia knygas apie vaistinius ir maistinius augalus. Jis kartu su bendraautoriais sudarė „Vaistinių augalų enciklopediją“, „Mažąjį botanikos atlasą“, „Mažąjį zoologijos atlasą“ bei „Mažąjį žmogaus anatomijos atlasą“.  • Autorius: Valdas Sasnauskas
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094841606

2020-10-23

Nusipirkau ir...nusivyliau...Mėgėjiška knyga...informatyvumo JOKIO.....Iš nuotraukų net grybo nepažinsi :(.....Turėtų būti 3-4 grybo nuotraukos,o ne viena...Liūdna....

2019-12-14

Nusipirkau ir nusivyliau. Kaip ir kitos šio autoriaus knygos, ši taip nepasižymi profesionalumu. Iš interneto surinktos nuotraukos neatitinka tikro aprašomų grybų vaizdo. Daug kur rodomi tik jauni vaisiakūniai, pagal kuriuos sunku atskirti rūšį. O dėl kai kurių rūšių (pvz. Įžulnusis skylenis), kyla abejonė ar autorius apskritai nesupainiojo rūšių. Tai viena iš daugelio V. Sasnausko „copy-paste“ knygų ir jei ne dr. Jono Naujalio parašyta bendroji dalis, joje nieko vertingo nebūtų. Grybautojams patariu rinktis senesnes, bet tikrų grybų specialistų parašytas knygas.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos grybai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Žinynai

Valdas Sasnauskas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvos grybai, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvos grybai aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvos grybai už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvos grybai? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Valdas Sasnauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvos grybai" perkama kartu