0
Lietuvos ir Lenkijos santykiai
14.36 OutOfStock

Lietuvos ir Lenkijos santykiai

Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
Informacija

Lietuvos ir Lenkijos santykiai

  • Leidėjas: Lietuvos istorijos institutas
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 704
  • ISBN ar kodas: 9789955847588

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Knyga "Lietuvos
ir Lenkijos santykiai: nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki
L. Żeligowskio įvykdyto Vilniaus užėmimo (1918 m. lapkritis -1920 m.
spalis)"
.


Lietuvos kaip tarptautinio subjekto padėtis laikotarpiu tarp dviejų pasaulinių karų buvo labai komplikuota, tačiau dabarties patirtis rodo, kad tarpukario laikotarpio visuomeniniai įvaizdžiai Lietuvoje nėra adekvatūs, taip pat kartais gerokai skiriasi nuo ano meto Lietuvos įvaizdžių užsienyje. Sistemingas tarptautinės politikos dokumentų publikavimas turėtų pasitarnauti skirtumo tarp įvaizdžių mažėjimui arba tų įvaizdžių koreliacijai.


Ypač jautri tarpukario problematikos dalis yra Lietuvos ir Lenkijos santykiai, o juose - Vilniaus ir Vilnijos savasties ir priklausomybės klausimas. Tuometinės problemos neišnyko be pėdsakų, greičiau jau transformavosi ir per šiandienines realijas gerokai veikia dabartinius Lietuvos ir Lenkijos santykius. Šiame rinkinyje publikuojami dokumentai, liudijantys apie Lietuvos ir Lenkijos santykius nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki lenkų pajėgų įvykdyto Vilniaus užėmimo (1918 m. lapkritis – 1920 m. spalis ).

Tai itin dinamiškas, visuomeninių ir politinių įvykių kupinas laikotarpis, kuriame formavosi esminiai viso vėlesnio meto lietuvių ir lenkų bendravimo pamatai bei principai. Ryškus šio laikotarpio baigiamasis akcentas - lenkų generolo L. Želigowskio akcija ir „Vidurio Lietuvos“ politinio darinio atsiradimas padarė bene didžiausią įtaką visiems vėlesniems santykiams.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu