0

Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas

  • Nuolaida knygai -43%
Internetu: 3,99 €
Knygyne: 6,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (43%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas

  • Leidėjas: Tautodailė
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: 17x25, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9789986423454

2020-06-30 3.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Ieškant tautos kūrybos ištakų , savitą vietą liaudies kūryboje lobyne užima popieriaus karpinių menas. Tai svarbi tautinės kultūros dalis, kuri Lietuvoje jau tris dešimtmečius išgyvena renesansą: sparčiai plėtojasi įgyja naujų bruožų, daugėja šios srities menininkų, plečiasi parodų užsienyje geografija. 


Šios knygos "Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas" - sumanymas susiformavo rengiantis Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Knygos autorius daugiau kaip du dešimtmečius rengė mokslines praktines konferencijas "Pabaltijo tautodailės raida ir problemos", "Lietuvių liaudies ornamentika", "Karpiniai - etninės kultūros dalis", prisidėjo rengiant keturias respublikines popieriaus karpinių parodas, spaudoje paskelbė straipsnių apie karpinių meną, skaitė paskaitas Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo institute (dabar Mokytojų kvalifikacijos centras), talkino parengiant "Po tėviškės dangum (etninio ugdymo gaires vaikams"), bendradarbiavo su daugeliu Lietuvos ir užsienio karpytojų, dailėtyrininkų ir istorikų, nagrinėjančių meninę popieriaus karpybą. Tokiu būdu buvo sukauptas didelis talentingų menininkų kūrinių fotografijų fondas. Prisiliesta ir prie Anapilin išėjusių menininkų palikimo, susipažinta su muziejų fondais. Sukaupta patirtis leido plačiau pristatyti lietuvių karpinių meną skyriuje "Lietuvos tūkstantmetis karpiniuose".


1989 ir 1995 m. autorius suorganizavo tarptautines parodas "Pasaulio popieriaus karpiniai". Lietuvos visuomenei buvo pristatyta 21 pasaulio šalies senoji ir šiuolaikinė menininkų kūryba.


Knygos "Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas" - tikslas yra glaustai istoriografiškai aptarti senąją (nuo XVI a.) ir plačiau - 1950-2010 m. Lietuvos popieriaus karpinių meno raidą, atskleisti jo sąlytį su kitų tautų kūryba.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu